Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent, ha egy program...

Mit jelent, ha egy program "portable" verzió?

Figyelt kérdés
2008. jún. 7. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

portable = hordozható

Vagyis bizonyos programoknak létezik hordozható verziója, ami azt jelenti, hogy mondjuk egy USB penen rajta van, és rádugva egy pcre vagy laptopra az USB kulcsról inditható a program, nem is kell telepíteni. De nem feltétlen különálló program, ha jól tudom létezik ilyen operációs rendszer is a linuxnál.

2008. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Van ilyen operációs rendszer is...WindowsPE ami portable, és akár CD vagy Pendrivról is indítható!
2008. jún. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy használok ilyen programokat, hogy a D:\Programok mappába rakom, ezután a C: meghajtón bármikor törölve/formázva a Windowst, újratelepítés/visszaklónozás után a D: meghajtón lévő programok máris működnek. Ez vonatkozik több olyan programra is, amit alapból nem neveznek és készítenek hordozhatónak, de azért így is használható, vagy esetleg piszkálni kell rajta ezt-azt a cél érdekében. Összetettebb programoknál, ami mélyebbre nyúl a rendszerbe (Office stb.) ez nyilván nem működik.
2008. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
50%

hordozható. Aktív-nak is szokták mondani. Szal ha a fájlokat átmásolod másik gépre, akkor ott is működni fog telepítés nélkül.

Amúgy tisztázzunk valamit. A pendrive és az usb-kulcs nem ugyanaz.

A hordozható oprendszereket live rendszernek hívják és windows-ból is létezik ilyen.

2008. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én bármit meg csinálok neked potabléba
2011. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!