Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti használjátok a Pencil...

Ti használjátok a Pencil O4.4b programot animáció készítéshez? Hogy kell ezen a programon animációt elmenteni?

Figyelt kérdés
Esetleg miley segédprogram kell hozzá, vagy mi van, valaki mondjá már meg mi a baj, vele mert nagyon bosszant, hogy régota elakarok kezdeni egy animációt, most meg találtam egy szimpatikus programot hozzá, de amint exportálok egy elkészített részt, de megnyitom, nem játsza le. Mit tehetnék?
2013. márc. 6. 17:09
1 2
 1/12 tabaki ***** válasza:
Mégis, milyen formátumban exportálsz?
2013. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tabaki ***** válasza:
Ja, csak hogy világosabb legyen a kérdésem... A dokumentáció szerint Windows alatt két formátumban exportálhatsz: PNG-képek sorozataként vagy SWF-animációként. Nekem mindkettő működik, neked melyik nem?
2013. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Képsorozatban eltudom menteni, de kész, összerakott animációban szeretném, az imént segítettek ki azzal az infóval, hogy nincs a fáljtípushoz lejátszóm azért nem tudom az elmentett videot megnyítni, nagyon kezdő vagyok:))

Korábban olvastam pár válaszod ebben a témában, látom jártas vagy.:) Lenne még egy-két kérdésem, ezzel kapcsolatban.

A program alsó részénél az a "bitmap" és "camera"layer zavart össze kissé. Lehet a "Bitmap" mozgását és "camera" mozgását egyszerre futtatni? (bár nálam önmagában a camera nézet sem aktiválodik, amikor elinditom).

Nem értem azt sem, hogy mikor modosítani akarom a camera helyét, egy kisebb négyzet jelenik meg, ezért amikor elmozdítom, nem tudom, hogy mi is fog látszani a videóból.

Bocsi, nagyon kezdő vagyok, és még az informatikához sincs közöm;)).

(u.i: amúgy az is lehet, hogy csak kicsit hibás a program nálam, nem tudom miért, néha többször is kell kattintgatnom valamire, hogy müködjön)

2013. márc. 6. 18:19
 4/12 tabaki ***** válasza:

Bár jártas lennék! Ennek ellenére valamennyit tudok majd segíteni, de nem most, amikor egy tablettel szerencsétlenkedem valami lopott wi-fin.

Az swf formátum lejátszásához próbálkozz a VLC-vel, BSPlayerrel vagy pluginokkal együtt telepített Irfanview-val.

A képsorozatba mentett animációdat is össze tudod füzni a MonkeyJam programmal.

A kamera- és bitmap-rétegek külön szerkeszthetők. Az idővonalon a kameraréteg sávjára állva a kézgombbal húzhatod a kamerát a kívánt helyzetbe, és ott okézd le. A program az előző hasonlóan megadott helyzetből folyamatosan át fogja csúsztatni lejátszáskor. A kamera tényleges képméret a réteggombjára való duplakattintás után adhatod meg. Egyelőre ennyit, ha részletesebben is le tudom írni, értesítelek.

2013. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

VLC-vel nem müködik, viszont apum segítségével felfedeztem, hogy valami müködik sima winapon is belöle, nem tudom van-e ennek jelentősége, de lejátsza a videot csak fekete háttérrel, és gyorsabb módba is, emiatt nem sok látszik a lejátszott videoból, nem tudom más programnál ez igy van-e.. bár gondolom nem, remélem kapok valamit.

Próbáltam hangot is tenni a zenémhez, ami majdnem bejött, de hirtelen hibát jelzett a program, mint ahogy az elött is tette párszor. Ez elég idegtépő lehet, amikor haladok egy animációval és ez történik, de nem tudom miért van.

A bitmap és kamera réteges részt megértettem, és már könnyebben megy, amúgy nagyon köszönöm a segítséget!:)

2013. márc. 6. 22:13
 6/12 A kérdező kommentje:

hangot tenni a videomhoz*

amúgy hiba jelzés, azt úgy értettem, hogy neáll a program, és újból kell kezdeni mindent:|

2013. márc. 6. 22:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Okozhat a program virusodast a gepre? Sajnos elmaradt a nagy animacio keszites, nagyon lelassult a gepem, virusos lett, bar tobb programot is letoltottem, abban remenykedem, ha a tesom gepehez nyulok ma, ott nem lesz ezzel problema, mert nagyon unom mar, hogy minden leptop virusos lesz a kezem alatt.
2013. márc. 8. 13:48
 8/12 tabaki ***** válasza:

Szinte biztos, hogy ezek a programok nem vírusosak, elég régóta vannak a placcon, és elég sokan ajánlják őket. Az én gépemmel semmi nem történt, pedig vagy bele kellett volna pusztulnia, vagy a vírusvédőnek kellett volna jeleznie.

A MonkeyJamről néhány szó itt:

[link]

2013. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tabaki ***** válasza:
Hoppá, mi van a vesszős betűkkel? A másik gépemen még működött! Na mindegy, majd írok egy változatot sima Times New Roman betűtípussal is. De addig is, talán így is érthető valamennyire.
2013. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tabaki ***** válasza:
Átalakítottam a PDF-et, reményeim szerint már általánosan működőre. Ugyanerről a fentebbi címről töltheted le.
2013. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!