Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangkártya Driver?

Jack917 kérdése:

Hangkártya Driver?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Újratelepítettem a Windowst (home premium 64bit) és minden driver oké, csak a hangkártyáé nincs a helyén. Bárhonnan töltök le az nem lesz jó, próbáltam már Cobra Driver Pack-el is, de nem játszik le semmiféle hangot. Hangkártyámhoz az Everest 2 félét ír: ATI Radeon HDMI @ High Definition Audio hangvezérlő [1002-AA90] [NoDB]

ez a másik: Realtek ALC1200 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2]


esetleg valaki/valami? :)


2013. márc. 7. 20:29
1 2 3
 1/21 csacsi2 ***** válasza:

windows mi? xp home premium, windows 7 home premium?


leírtad milyen hibás driver-ek vannak feltelepítve. A hangkártyád típusa kellene, amihez keresel driver-t!


ezeket meg vakard le az eszközkezelőben (eltávolítás)!


(futtatás: devmgmt.msc)


Az összegzésben nézd meg milyen hangkátryád van.

ALC1200 -lenne elvileg.


ez lenne az:

[link]


vagy ez (win7):

[link]

2013. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem. Szóval ezek amiket Everest összegzésben ír, az hibás? Kitöröltem az eszközkezelőből őket és megpróbáltam a Windows 7-eset (amit kihagytam a kérdésből), de sajnos ez sem ad rá hangot.
2013. márc. 7. 21:10
 3/21 csacsi2 ***** válasza:

eszközkezelőben mit ír? Megfelelően működik?

jobb klikk a tálca hangerő ikonon.Hangtulajdonságok beállítása. Nézd meg, hogy a hanghullám (wave) nincs -e lenémítva.Itt megnézheted a tulajdonságoknál a driver-t.

Ha nem találod akkor a windows telepítés hibás, hiányzik az sndvol32.exe. futtatásba beírod sndvol32.exe megjelenik a hangtul.?


Javítás :

Behelyezed a Win cd-t.

Futtatásba cmd

parancssorba cd i386

expand sndvol32.ex_ system_root\system32\sndvol32.exe

2013. márc. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 csacsi2 ***** válasza:

Hang drivert sok más program is elhelyezhet, viszont nem mindegyik működik megfelelően.

az alapértelmezett beállítása a jobbklik ka hangerő ikonon hangtulajdonságok audió fülön.



szóval ha nincs hangerőikon:

cd i386 [enter]

expand sndvol32.ex_ system_root\system32\sndvol32.exe [enterg

2013. márc. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi az előző segítő kommenteket. Látom nagyon érted ezt a témát. Igazából eszközkezelőben azt írja mindegyik használatra kész. Futtatásba beírom: sndvol - azonnal kiadja és rákattintva jelez is egy Realtek HDMI Output-ot és a Rendszerhangokat. Semmi sincs lenémítva, azonban hang nincs. Valószínűnek tartom, hogy még mindig drivert kellene keresnem, de javíts ki ha nem így van. Próbálok még illesztőprogramot tehát, azért köszönöm segítségeid! :)
2013. márc. 8. 15:37
 6/21 csacsi2 ***** válasza:

akkor minden rendben a vezérlővel!

K-lite Codecpack

[link]

2013. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ez valamiféle Driver?
2013. márc. 8. 18:05
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Tudtam mi ez a program csak nevéről nem ismertem fel. Igazából azt még mindig nem tudom mire való.. Ezzel talán elérem, hogy legyen hang? :)
2013. márc. 8. 18:09
 9/21 csacsi2 ***** válasza:

A video és hangfájlok lejátszásához szükséges beépülő.

A videók különböző tömörítési eljárással vannak tömörítve így azt az oprendszernek fel kell ismerje!

Erre szolgál.

2013. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Sajnos most már tényleg nem tudom mitől lesz hang. Minden driver ami kell hozzá naprakész, de hang se így, se úgy...
2013. márc. 8. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!