Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Corel, Photoshop, InDesign...

Corel, Photoshop, InDesign stb. programok magas szintű élsajátítása lehetséges egyedül otthon az internet segítségével vagy mindenképpen egy erre specializálódott tanfolyam szükséges?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, mennyi időd van és mennyit vagy hajlandó rááldozni. Ha tizenéves vagy, akinek bőven van ideje, akkor pár év alatt simán megtanulod.

Ha dolgozó huszonéves, akkor már sokkal nehezebb. A tanfolyamok csak alapozásnak jók, ráadásul nem biztos, hogy megérik az árukat. A neten bőséges infó van, mindössze az idő az, ami szűkös tud lenni.

2013. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát án a suliba jelentkeztem ilyen tanfolyamra plusz órára ahol ezt tanították meg, de az arra volt jó hogy végig aludjam az órát, mert csak az alapokkal foglalkoztunk, persze volt benne 1-2 érdekes része is amit nem tudtam már, de ha haladó szinten akarod csinálni akkor inkább az interneten tanulj, ott rengeteg profi ember által készített tutorial videó van, magyar nyelven is ahol elég részletesen elmagyarázzák és mutatják hogy mit mikor hogyan kell csinálni, és ha ezt utánuk csinálod párszor simán megtanulhatod, meg le lehet tölteni írásos oktató anyagokat is, amik szintén hasznosak, gyakorlás kérdése az egész egyébként.

Ha mindent megcsinálsz és magadtól is rájössz dolgokra, mert a legjobban így tanul az ember akkor már komolyabb dolgokra is képes leszel egy idő után. De ez mind idő rászánás semmi más.

Én amikor végeztem a sulival, akkor szakmát tanulta, plusz gyakorlaton voltam, az mellett tanultam photoshoppolni mert volt amikor már délben itthon ültem és untam magam. Utána egy ideig hanyagoltam, a munkám miatt de most olyan munkahelyem van ahol többet vagyok itthon hétköznap mint hétvégén 2 nap meló 2 nap pihenő így több időt tudtam rászánni arra hogy tovább képezzem magam, meg egy kis memória frissítés is rám fért már.

Persze még mindig nem mondom azt hogy profi vagyok, még haladónak sem mondanám magam, de alapokat már egész jól kezelem, mert van időm foglalkozni a dologgal igaz hogy kevesebb de amikor épp nincs dolgom akkor többnyire photoshop tanulásával ütöm el az időmet, mert nem árt ha értek hozzá egy kicsit legalább.

2013. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!