Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tájékozódhatok a Linux...

Hol tájékozódhatok a Linux rendszerek fajtáiról, és hogyan döntsem el melyik a nekem leg megfelelőbb?

Figyelt kérdés
Igazából ennyi. Adjatok légyszíves egy linket ahol van egy leírás, hogy melyik Linux miben jó. Én pl itthoni felhasználásra szeretném. Most tanulom az alapjait.
2013. ápr. 3. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulásra az Ubuntu tökéletes. Viszont ha tanulni szeretnél, akkor még win-es környezetben kezd a dolgot a Google-el. Ha ez megy, akkor térj át linuxra. Sajnos van, ami nem triviális és Google nélkül meghaltál.
2013. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En is az Ubuntut ajanlanam.
2013. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon pedig napra kesz friss informaciokat kapsz az egyes disztribuciokrol: [link]
2013. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 iostream ***** válasza:
Ilyen kérdés után Ubuntu, egyértelműen. Ha majd kész leszel bonyolultabb disztrókra, akkor tudni fogod, hogy kell kipróbálni és eldönteni, melyik tetszik.
2013. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Drone007 ***** válasza:
Majdnem minden distronak olyan a telepítője, hogy live cd-ként is működik, tehát telepítés, és a régi rendszer leszedése előtt kipróbálhatod, hogyan tetszik a rendszer. Én inkább egy KDE alapú distrot ajánlanék, pl Kubuntu (ubuntu oldaláról szedhető ez is)
2013. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Ubuntut javaslok, leginkább a 12.04 LTS-r
2013. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!