Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » [Win95, BSOD, OS-hack] Van...

[Win95, BSOD, OS-hack] Van valakinek ismerete az alábbiak megválaszolására (részben vagy egészben)?

Figyelt kérdés

A fő kérdés az lenne, hogy Win 95 rendszeren - függetlenül hogy eredeti-e, vagy átszerkesztett, de az átszerkesztést inkább helytakarékosságra értem (lásd pl.: [link] - hogyan lehet 100%-os sikerrel visszafordíthatatlan - tehát mindenképp a gép újraindítását igénylő - KékHalált (BSOD) okozni.

Érdekelne esetleg az is, hogy a BSOD rendszerét az operációs rendszernek (jelen esetben Win95) össze lehet-e "húzni", mondjuk úgy "helytakarékosság" szempontjából.

Konkrétan olyasmi érdekelne a gyakorlatban, hogyha mondjuk előre "ki tudom zárni", hogy egyetlen típusú/egyetlen okra visszavezethető kékhalál fordulhat elő csak a rendszer működésében, és csak azt hagyom meg az OS-ben, a többit kitörlöm belőle.(?)

???

Valaki tudna kivitelezési javaslatokat erre?


Akit egyébként érdekelne, egy Flash-Mob "kidolgozásához" jönne jól a dolog, szóval SEMMI ROSSZ SZÁNDÉKOM nincs a kérdéssel, de a többit hosszú lenne leírni.... :/


Előre is köszönöm!



2013. ápr. 16. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

BSOD-t nem tudod kizárni, és az oprendszer módosításához szükség van a teljes forráskódra, amit szerintem egy Flashmob miatt nem fog neked kiadni a Microsoft, arról nem is szólva hogy hosszú évek programozási tapasztalata kell hogy megfelelően módosítani tudd...


A legegyszerűbb BSOD amúgy az, ha beteszel egy cd-t, megnyitod sajátgépből, és közben benyomod a lemezkiadó gombot.

2013. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, természetesen olyan mértékű programozási tudást igénylő módosításokra nem gondoltam, nem is akarok olyasmibe belemenni. Aránylag könnyebb tippekre gondoltam, de ha a dolog ezeken túlmutat, akkor beérem azzal, ami van.


A CD-s dolog egyébként nem jó alternatíva kékhalál okozására, mivel azt időzítetten szeretném megoldhatóvá tenni, mondhatni a felhasználó "beleszólása nélkül". Tehát vagy parancssoros, vagy valami tanulói szintű programozással kivitelezhető triggerelt BSOD-ra gondoltam... de ha lehet, driverprogramozás nélkül, mert az ismereteim szerint keményebb dió.

Láttam egyébként neten, hogy 95/98-on nul, illetve con nemlétező és ez alatt a név alatt nem létezhető fájlokra kiadott megnyitási/valamilyen parancsra írták, hogy kékhalált vált ki, csak azt nem tudom, hogy 100%-ban működőképes-e ez a megoldás, pl. a linkelt redukált rendszeren is.

Sajnos kipróbálni meg nem tudom, mivel most nincs olyan régi gépem, amit "feláldozhatnék" arra, hogy Win95-t telepítsek "kísérletezés" érdekében. Bár most van otthon egy olyan gép, aminek jelenleg "úgy is mindegy lenne", csak abban meg pont a belső merevlemez ment tönkre... :(


Zárójelben : Egyébként az is jól jönne, ha a fent linkelt mini Win95-ből lehetne csinálni Live rendszert, hogy mondjuk kis kapacitású flash kártyáról vagy USB-ről fusson, vagy akár CD-ről.

2013. ápr. 17. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

aux/aux paranccsal instant bsod-t kapsz. Elég egy bat-ba beírni, majd automatikusan elindítani.


Sajnos BSOD-t letiltani nem lehet, hisz ezek mind Windows-os programhibák, csak a kijavításukkal lehetne kiküszöbölni, ami forráskóddal együtt sem egyszerű (a Microsoft sok száz programozójának sem sikerült hosszú évek alatt), nemhogy anélkül. A live-szerű futtatáshoz ezt nézd meg: [link]

2013. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Instant BSOD alatt mit értesz? Olyan amiből a rendszer nem tud felépülni - mármint a következő újraindításig? Mert nekem olyan kéne.

A BSOD kapcsán még nem igazán a letiltást, hanem - egy nagyobb részének, tehát nem a teljes BSOD-nak - a rendszerből való "VALÓS" KITÖRLÉSÉT értettem. Igazából amiatt, mert esetleg még halvány reményeket fűznék ahhoz, hogy a Win95-t össze lehet annyira préselni, hogy floppyról induljon. És hogy ez valójában miért is izgat:


Mint említettem már feljebb, egy flashmob kapcsán vetődtek fel ezek a technikai jellegű problémák. A FlashMob egyenlőre csak SZIGORÚAN tervben van, közel sem vagyok abban a helyzetben, hogy ilyesminek a megszervezését kezdeményezzem, viszont amiket tudok, szívesen kidolgoznám, hátha egyszer mégis...

Szóval az egész viszonylag "hardverigényes" MENNYISÉGILEG, de minőségileg annál kevésbé. Ráadásul ezek a gépek... hááát, hogyismondjam.... lényeg az, hogy a cselekmény groteszk egyszer használatos kellékei lennének.

Tehát lényeges lenne az, hogy minél olcsóbb és kevésbé szükséges gépek legyenek "beszervezve", és arra gondoltam, hogy esetleg még mindig olcsóbb lenne egy-egy floppyolvasót és floppyt egyedüli háttértárként beépíteni a gépekbe, mint kiskapacitású ATA merevlemezeket.


Bár tudom, eléggé macerásnak hangzana, hogy egy teljes operációs rendszert egy floppy méretére összehúzzanak, de hátha.... Ezenkívül egyébként egyetlen optimalizált 16 bites Windows-os programra lenne szükség, ami kész formájában nem lesz több néhány (6-10) kilobájtnál, meg egy időzítőre, ami a BSOD-t időzíti, és tudtommal ez még assemblyben néhány száz bájtból is megírható lenne, ha csak egy .bat parancsot kéne futtatni hozzá.


Persze egyszerűbb, ha előkotrom azt a linket, ami a leírásra mutat rá, mert időközben feltettem a netre, bár nem teljes formájában.


A linkedet pedig mindjárt nézem. A segítségedet pedig köszönöm!

2013. ápr. 27. 21:54
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha a linkelt Live-maker módszer USB-n működik, akkor ez igaz floppyra is? Mert tudtommal az USB-k szoftveresen a floppy-k utódja, és pl. a BIOS-om is lehetséges boot eszközként aképpen kezeli, úgy rémlik.

(???)

2013. ápr. 27. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!