Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vistát vagy XP-t telepítsek a...

Vistát vagy XP-t telepítsek a gépemre? És 32 vagy 64 bitest?

Figyelt kérdés

Win7 sajna nem jöhet szóba, így azt ne is mondjátok.


Azt hallottam, hogy vistánál súlyos biztonsági problémák voltak, meg, hogy nagy a rendszerigénye. Nem tudom, hogy a gépem elbírná-e.


2GB RAM és intel core 2 duo procim van. Ezeket elbírja rendesen a vista?


Csak alap dolgokra használnám, nem játékokra.



2013. máj. 28. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A win vistát is elbírná, de én az xp-t ajánlom. A vistát úgy elcs*szték ahogy van.
2013. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gajcsu ***** válasza:
próbáltad fel tenni a win7-et? ezzel a win7 simán fut
2013. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vista jobban eszi a gépet mint a 7.

XP meg alig használja ki azt a gépet, mellesleg magyarul abból csak 32bites van.


Ha procid 64bites akkor Win7 64bit

Ha nem akkor Win7 32bit


De tőlem ezt csinálsz amit szeretnél. Vagy tegyél fel más oprendszert ami nem Windows.

2013. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Win7 32 bit.
2013. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Komplikato ***** válasza:

"Azt hallottam, hogy vistánál súlyos biztonsági problémák voltak, meg, hogy nagy a rendszerigénye. Nem tudom, hogy a gépem elbírná-e."


Mindkét állítás fals. Valamint a W7-nél jobban eszi az erőforrásokat SEM igaz, amennyire utána tudtam járni ha úgy van beállítva mint egy W7 szolgáltatások terén, semmivel nem lassabb. Igen ehhez kell 1db értelmes ember aki képes beállítani.

Az egyetlen biztos negatívuma, hogy több különböző fajta VGA telepítése gondot okozhat neki, ellentétben az XP-vel s a W7-el, de ez nem sok embert érint.


A 32 és 64 bit meg csak annyiban fontos, hogy a 64 bites biztonsági része komolyabb, így lehet ha rendszergizdát akarsz játszani, vagy mindenféle szénné hackelt dolgot teszel fel, akkor kettővel többet kell kattintanod. Ellenben saját tapasztalat alapján állítom, hogy egy kétmagos procival a 64 bites Vista és W7 IS gyorsabb volt a 32 bites XP-nél. 32 biteset meg konzekvensen hanyagoltam.

2013. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Win7 vagy XP 32bit.
2013. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A vistát bírná a gépem? Nem lassítaná le nagyon?
2013. máj. 28. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Probáldki ! Ezt neked kell eldönteni én egy vadonatúj i5 3470 proci

Asrock Z77pro4M

4 Gb ram


Vásároltam szombathelyen a Ceos ba és win 7 et raktak rá de én letöröltettem valakivel most vista ultimate 64 bittes rendszerem van én szeretem a vistát

2013. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Videokártyától is függ, hogy Vista vagy XP. Ha a videokártyád támogatja a DirectX 9-et, akkor biztos van hozzá illesztőprogram Vistára is. De én inkább Windows 7-et javasolnék, arra is jók a Vistás videoillesztők.
2013. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!