Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win Xp telepítéskor mi a...

Win Xp telepítéskor mi a különbség a gyors és normál formázás között? Illetve NTFS vagy Fat32? Miért? Kell-e 8MB-nál több helyet hagyni, vagy az hasznosul-e valamiben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, van e hátránya a gyorsformázásnak?

Általába előtte törlöm az eredeti meghajtót és újat hozok létre.



2013. jún. 4. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
használd a gyorsat. NTFS.oka egyszerű guglival 10mp rájönni. Hagy 8 MB on.
2013. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

A gyorsformázás valójában csak töröltnek jelöli a fájlokat, de fizikailag nem töröl. A normál teljesen töröl.

Az NTFS fájlrendszer a korszerűbb, XP-től felfelé nem célszerű a FAT használata.

2013. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi-köszi.
2013. jún. 4. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:

"A normál teljesen töröl."


Ez így nem igaz...


Nézzük:

a gyors formázásnál nincs szektorellenőrzés és helyreállítás, míg a normál formázásnál igen, de az adatok akkor sem íródnak felül, tehát simán helyreállíthatóak...


NTFS-re formázd, mert az korszerűbb, gyorsabb és megbízhatóbb...

8MB-ot az XP telepítőlemez hagy, ezt én sem értem. Ha másik partícionálóprogit használsz, akkor nem marad üres hely...


Ha törlöd a partíciót, akkor utána létre kell hozni és formázni is kell. Ha nem akarsz partíciót átméretezni, tehát megfelelő a régi mérete, akkor elég a gyorsformázás is...

2013. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!