Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop, méretek? SOS

Photoshop, méretek? SOS

Figyelt kérdés
Szóval névjegykártyát szeretnék csinálni. Nagyon kezdő vagyok, de gyorsan tanulok :) Szóval csináltam egy rajvásznat, ami 8.5centi széles és 5centi magas. De amikor megnyitom akkor egy írtó pici képet ad és azt írja, hogy az a 100%. Ha nagyítom, akkor a kép és a szöveg, amit tartalmaz a fájl az elmosódik. Mitől van ez? Hogyan tudnám rendesen megcsinálni,megnézni az eredeti méretben?
2013. jún. 4. 12:31
 1/5 anonim válasza:
100%
Biztos, hogy méretnek cm, és nem más mértékegységet adtál meg? Érdemes lehet nagyban elkészíteni és utólag lekicsinyíteni.
2013. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Hány dpi a képfelbontás? Legyen legalább 300. A pontos méretezést a a nyomtatási méret és a pontsűrűség összehangolásával tudod megoldani, de most nem emlékszem a módjára, és mennem kell. Bocsi.
2013. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, a dpi fogalmam sincs mit jelent, most megcsináltam 2szer nagyobba, mert a kicsinyítésre jobban reagál a kép :) Köszi a hasznos tippet! Szép napot nektek
2013. jún. 4. 12:55
 4/5 tabaki ***** válasza:
Dpi a képfelbontás mértékegysége: dot per inch (pont/hüvelyk), vagyis hogy egy hüvelyknyi vonalat hány ponttal rajzol meg a program. Értelemszerűen: Minél sűrűbb a pont, annál finomabb részleteket tudsz vele ábrázolni, és a bőséges információnak köszönhetően jobban nagyítható.
2013. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 5. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!