Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 7 vista vagy xp...

A Windows 7 vista vagy xp platformon fut és lassítja vagy gyorsítja a gépet?

Figyelt kérdés

Hol ezt, hol azt hallom és nem tudom, kinek higgyek: a számítógép szakértő (ebben hozzám hasonló) osztálytársamnak aki a gyakorlatban is használja, vagy a számtechbolt egyik szakemberének?

A gépem: GIGABYTE GA-PS 3000, egymagos 3GHZ proci, 2GB RAM, 233 GB merevlemez (+ egy 28 GB-os), nVidia GeForce 8600 GT TDH és még sorolhatnám... De a Windows 7 felrakása előtt még fejlesztenénk a gépet, ehhez is kéne pár tanács (de ne túl drága!: max 50.000 Ft).

Tehát ki van adva a feladat! :D


2009. okt. 8. 14:17
 1/2 anonim válasza:

vista-n fut. nem vagyok nagy zseni hozzá , de kb hasonló gépem van nekem is és nem lassítja, mondjuk nem is a legjobb mert párszor viszont lefagy egy csomó játékkal meg programmal nem kompatibilis még, pedig ugyebár vista alapú :S

mondjuk barátom ért hozzá és ő szte k*va jó :)

L

2009. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tamasoft ***** válasza:

A Windows 7 első látásra úgy néz ki, mint a Vista. Belül is a Vista "alapjaira" hasonlít, de a Vistától sokkal kezelhetőbb, stabilabb, "egyszerűbb" és gyorsabb. Összességében letisztultabb. Az XP nyomait már nem lehet felfedezni benne.


Az elvi minimum gépigény 1 Gh processzor, és 1 GB RAM. (De tudjuk, hogy ilyen gép nem nagyon van, amiben egy időben van 1 Gh proc. és 1 GB RAM...)


Magyarul a gépeden szépen megy majd a W7; szebben mint a Vista. Ha jól be lesz állítva, minden illesztőprogram rendesen fel lesz telepítve, és nem lesznek háttérben futó memória gyilkos programok feltelepítve, akkor nem fogja lassítani a gépet!


A második felvetésre, hogy mit is fejlessz a gépen:

A kisebb merevlemezt én megszüntetném. Egymás elöl rabolják el az erőforrásokat. (Két fogyasztó, két hang- és hőforrás helyett egy is elég.)Hagyd meg a nagyobb merevlemezt két partícióra osztva. Az a 28 Giga nem olyan sok. (Ha nem férsz 200 Gigán, akkor 500-on sem férsz.)


Nagy ugrás lenne viszont egy dupla magos processzort beszerezni, még 2 Giga RAM-mal. Szerintem gondolkodhatnál használt processzorban is. Így nagyon jót tudnál venni, és lenne 4 Giga RAM-od.

Erre aztán egy 64 bites Windows 7-est feltéve, "nem lenne ellenfél".

2009. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!