Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az én gépemre milyen Linux...

Az én gépemre milyen Linux lenne jó?

Figyelt kérdés

Azt hallotam hogy a régebbi gépekre a Linux alapú rendszerek jók,csak nem vagyok benne bizots hogy feltegyek-e egyet a gépemre.De mélyiket?


A gépem: Intel Celeron CPU 2.66GHz, 1.24GB RAM

Most WinXP Home Edition SP3 van rajta.



2013. jún. 13. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha használni is akarod, akkor Windows, ha meg buherálni, akkor Linux. Ha munkahelyre vagy oda kell, ahol ellenőrzik, eredeti-e, szintén Linux.


Nem jó a WinXP a gépen?

2013. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A linuxban az a jó, hogy kipróbáláshoz fel sem kell tenni.

Kiírsz egy Live CD-t vagy pendriveból csinálsz Live Stick-et, arról be tud tölteni a rendszer és ha tetszik, telepítheted. Ha nem, ugyanígy kipróbálhatsz másikat.

2013. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát amióta ezt a rendszert használom, bekapcsolom a gépem és máris eszi a RAMom 50%-át.Még a start menü is nehezen jön be.És nem árt egy kis változatosság :) A lemezt majd holnap megirom és kiprobálom az Ubuntu-t.
2013. jún. 13. 20:09
 4/15 anonim ***** válasza:
Rendben. Azt számold bele, hogy lemezről lassabb lesz, mint feltelepítve.
2013. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen vedelmed van?

Automatikua frissitesek be vannak kapcsolva?

Ezek mind befolyasolo tenyezok..

Nekem alig eszik valamit az xp..

2013. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a gépen a linux mint 9 xfce 190 Mb Ramot eszik, a win xp sp1 meg 1800-at a 2 GB-ból.


Szóval a sok ellenjavaslóval ellentétben mindenképpen nekem jobb választás a mint.

Neked is.....

2013. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6: Ja, mert ez így mérvadó kicsit is? Akkor javaslom még használatra a Free DOS nevű operációs rendszert, az még 180 megánál is kevesebbet eszik a memóriából...
2013. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A különbség, hogy a FreeDOS csak arra jó, hogy legyen rajta valami, amikor eladnak egy OEM gépet vagy notebookot, a Linux Mint pedig egy reális alternatívája a Windowsnak. Ráadásul, ha már szóba jöhet a Linux (értsd, nincs olyan programokhoz kötve, amiknek Windowsos környezet kell), akkor sokkal jobb is.
2013. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Irony detection result: fail.


Reális, csak attól függ, mire. Ugyanis ha az ember használni szeretné a gépét arra, amire mindenki más, anélkül, hogy tökölni akarna, akkor a Windows a nyerő választás. 2 giga RAM-on totál jól működik, akármennyit is ír ki, hogy "elfoglal" belőle.


"(értsd, nincs olyan programokhoz kötve, amiknek Windowsos környezet kell)"


Lol, egy kis parafrázist hadd adjak hozzá: "értsd, az a programokat, amiknek Windows környezet kell, azaz a legtöbb programot a világon, nem tudja futtatni" :D

2013. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hagyd már a hülyeségedet. A legtöbb felhasználó számára fontos programoknak van Linuxos alternatívája amit egyszerűen telepít csomagkezelőből és megy (ha nincs eleve integrálva a disztribúcióba).


De te valószínűleg Linuxról annyit hallottál, hogy általánosban az első infó órán elmondták, hogy olyan is van.

2013. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!