Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A számítógépem rögzíti a...

Samir kérdése:

A számítógépem rögzíti a saját processzor rezgését mit tegyek?

Figyelt kérdés
A számítógépem rögzíti a saját processzor rezgését mikor a Cool Edit Pro 2.1 ban próbálok zenét felvenni, és Noise Reductionnal sem lehet egészen kivenni mert akkor elcseszi a felvételem hangminőségét. A hangkártya Integrált, esetleg nincs valami Driver Hozzá ?

#stúdió #processzor #rezgés #Noise Reduction
2013. jún. 21. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
??? A processzor rezgését? ez nem világos nekem :/
2013. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ilyen a hangja mikor még mikrofon sincs csatlakoztatva :( és nemtudom mit tegyek :S

A linket küldöm priivátban mert nemengedi kitenni

2013. jún. 21. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a bugás teljesen normális, nálam is csomószor van ilyen :D
2013. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A hangkártya Integrált, esetleg nincs valami Driver Hozzá ?"

De, biztosan van. Az alaplap gyártójának weboldalán meg is fogod találni. De nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldja.


A sercegés pedig előfordul, de én eddig csak a linein/mic aljzatokon tapasztaltam, itt volt olyan, hogy a "mikrofon erősítése" opció kikapcsolásával eltűnt, vagy minimális lett. Ha a wave out-ot / stereo mix-et veszed fel, akkor szerintem nem kéne sercegnie.

2013. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

A hangrendszerek úgy általában is elég kényesek a jó minőségű árnyékolásra, könnyen szednek össze különféle zajokat (búgás -ez általában 50Hz-es zavarjel, a hálózatból jön, sistergés-sercegés a nem megfelelő bemenet szabályozások miatt, alkatrészek elektronikus "alapzaja" és hasonlók).

A számítógépnél ez még hatványozottabban érvényesül, mert valljuk be, ezek a beépített hangrendszerek egy-két kivételtől eltekintve messze állnak a Hi-FI normától.

Amit tenni lehet: a körülményekhez képest csökkenteni kell a lehetséges zavarforrások számát és hatását.

Ne tegyünk túl közel a számítógép-házhoz semmi olyat, ami változó mágneses teret gerjeszt. Ilyenek a kis hangfalak, műanyag házzal, beépített tápegységgel, nyomtató, szkenner, TV, ezek tápjai, telefon/mobiltelefon és ezekhez hasonlók.

Nagyon fontos! A hangerőszabályzóknál azokat a hangcsatornákat, amelyek éppen használaton kívül vannak, némítsuk le, de legalább vegyük le minimális hangerőre. Komoly zajforrás lehet egy üres, de felszabályozott csatorna. Megfelelő jelszintet használjunk, ami illeszkedik a használt bemenethez, sőt nem árt, ha az adott forrás impedanciája is a bemenetnek megfelelő. Tehát mikrofon bemenetre mikrofon, az úgynevezett Line-IN (vonalbemenet)bemenetre a megfelelő jelforrás Line-OUT (vonalkimenet)csatlakozójából származó jel.

Ha mindezekre ügyelsz, minimálisra lehet csökkenteni a zajokat. (aminek egyébként semmi köze a processzor rezgéséhez :)

2013. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!