Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Apache Openoffice csomagot...

Az Apache Openoffice csomagot még fejlesztik? Vagy az OO ág már leállt és már csak a Libreoffice-t fejlesztik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 18:55
 1/6 A kérdező kommentje:

mert az tény hogy az OO magyar oldalának fő linkjei halottak:

[link]


nem túl biztató....


Error 404!

No matches to your request were found.

Possible causes for this


Incorrect URL. Check spelling and try again.

The link no longer exists or has moved. Please use the site search box to try to locate moved information.

2013. jún. 25. 18:56
 2/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos oldalt tessék nézni.

[link]


"When will OpenOffice version X be released?"

"It will be released when it is ready"


Vagyis:


"Mikor jön ki a következő verzió?"

"Amikor elkészül."


Tehát:


Dolgoznak rajta. Az más kérdés, hogy milyen sebességgel. Ezt is nyilván részletezik, de TL;DR, rád bízom.

2013. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

sose bírtam felfogni az ilyet. egy fejlesztésnél kell lennie roadmap-nak vagy káoszba fullad az egész.

a project management-et nem hiába találták ki.

ld. ubuntu 6 hónapos ciklusa.

na ott munka folyik. nem amikor kész lesz kész lesz, hanem 6 hónap és kész KELL lennie.


Mikor jön ki a következő verzió?"

"Amikor elkészül."

2013. jún. 25. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nézd, a "konkurens" LibreOffice pörgő release-ei mellett már nyilván nem éri meg sietniük ezzel. És az open-source közösség is nyilván inkább egy pörgő szoftverbe dolgozik be, mint egy félig elfeledettbe - mondjuk lehet, hogy ez egy tyúk-tojás probléma. :D Nem tudom. :)
2013. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát én is akkor áttértem Libreoffice-ra.

valamiért sose volt szimpatikus ez a program. most se az, de nincs már fejlesztett free alternatíva az MSO-ra.

2013. jún. 30. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Pillanat! Fejlesztik ugyanúgy az Opent is, ahogy a Librét, csak a Librének van egy igen nagy előnye: kezeli a 2007, 2010, 2013-as MS Office dokumtumokat (docx, xlsx, pptx). És amúgy meg teljesen ugyanolyan mindkettő, úgyhogy nem nagy megrázkódtatás váltani egyikről a másikra. De vannak még konkurensek, amik nem ezekre épülnek:


- Softmaker FreeOffice 2012

- Kingsoft Office Free 2013 (ez nagyon hasonlít a MS Office-ra)

- Calligra Suite 2.6.2 unstable


És még sok más. De az OpenOffice akkor sem javasolt, mert még az új 4-esbe se tették bele a docx, xlsx, pptx kezelést/mentést.

2013. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!