Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért elmosódott a szöveg...

Miért elmosódott a szöveg firefox 22-ben?

Figyelt kérdés
Feltelepítettem a firefox 22-őt(legfrissebb változat) de észre vettem, hogy elmosódott a szöveg pl. a Facebook-on. Mit csináljak? Már kerestem, de sehol sem találtam rá választ.Valahol még olvastam, hogy az about:config-ban egy trükkel meg lehet oldani, de már nem tudom.Köszönöm a segítséget!

#Firefox #elmosódott szöveg
2013. jún. 25. 19:36
 1/7 csacsi2 ***** válasza:

Kapcsold be a widows-ban a betüsimítást (cleartype)

jobbklikk/tulajdonságok/megjelenés/hatások/betüsimítás clear Type


Ha nem jönne be akkor megpróbálhatod, hogy...

címsorba: about:config

szűrésbe:

gfx.font_rendering.cleartype.use_for_downloadable_fonts

értéke true, ha nem az állítsd át

vagy

Állítsd át az értékét false -ra (valamelyik amelyik jobb)

2013. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos a válaszod nem volt hasznos, de köszönöm, hogy választ adtál.Lehet, hogy firefox 22 bug, talán a Mozilla egy 22.0.1 hibajavításba kijavítja ezt.

2013. jún. 25. 20:37
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

a kérdésed hatására én is telepítettem a 22 -eset, de nálam jó a betü. Milyen monitorod van és milyen oprendszer?!

Ha LCD -t használsz aminél gyenge a betü megjelenése akkor figyelmedbe ajánlom a Clear Type Tunning control-t amivel finomgangolgatod a betüsimítást:

[link]


A másik a Firefox beállításaiban "az oldalak a saját betütípusukat használják" -részt.

[link]


Többet nem igazán tudsz állítani! Esetleg ha be van kapcsolva a direct3d akkor kapcsold ki vagy éppen a hardveres gyorsítás nem megfelelő a videokártyáddal, akkor azt is kapcsold ki!Beállítások/spec./általános fül.

Súgó / hibakeresési információ

Grafika résznél kompatibilitási figyelmeztetés!Basic Ezzel a grafikus illesztőprogrammal nem engedélyezett az együttműködés. Próbálja meg frissíteni a grafikus illesztőprogramot újabb verzióra.

ezeket ellenőrizd:

about:config

gfx.direct2d.disabled false

layers.prefer-d3d9 false

layers.prefer-opengl false


jobbat nem tudok, csak hogy telepítsd újra ,vagy legalább is sugó/hibakeresési információ -nál felül a firefox alaphelyzetbe állítása -t.

2013. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

Amúgy meg szerintem hasznos volt a válaszom mert megtudtad,hogyan kell a betüsimítást bekapcsolni. gfx.font_rendering.cleartype.use_for_downloadable_fonts

Lehet hogy nálad nem vált be, de lehet másnak beválik, mivel a betü megjelenítést a clear Type végzi és ha az ki van kapcsolva akkor nem jelenik meg rendesen a betü pl az lcd -k nél.

1 hibajelenségnek rengeteg oka lehet. minél körülíróbb a kérdés, annál nagyobb a valószinüsége a megoldásnak!

2013. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd megnézem a lehetőségeket, de az 1. szerintem javított kicsit, lehet, hogy bug. Amúgy nekem win7-em van.De köszönöm a választ!
2013. jún. 27. 20:57
 6/7 stomi61 válasza:

Mer' egy nagy sz@r lett az egész.

Nem csak ez a gond vele, széthúzta a képet is és nincs olyan beállítás, hogy éppen beleférjen a képernyőbe. (17"-os LCD, 1024x768 felbontás, 32bit/képpont)

Ráadásul azóta sokkal többször nem válaszol a flash plugin.

Viszont ami érdekes, hogy az írott szöveget nem mossa.

Pl. itt a hozzászólásoknál élesek a betűk, de a fejléc és oldalt a menü szövege mosott.

Áttértem a Chrome-ra...

2013. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, a 23.0.1-es verzióban nincs ez a hiba! :)
2013. szept. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!