Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Format Factory programot...

Franciska0202 kérdése:

Format Factory programot töltöttem le gif készítéshez, de nem gifként menti el, hanem csak a Jegyzetfüzet segítségével nyissa meg. Mit kell tennem ahhoz, hogy gif legyen?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 20:34
 1/8 tabaki ***** válasza:

Jaj, Franciska0202!

Legalább írd már le, hogy hogyan csinálod a mentést, akkor könnyebb rájönni, hogy mit rontasz el. Amikor Jegyzettömbbel megnyitod, valami értelmes szöveget látsz, vagy csak összevissza karaktereket? És milyen nézegetővel nyitnád meg? A Win saját képnézője ugyanis nem játssza le a mozgó GIFet...


Amíg válaszolsz, átmegyek Windowsba, és megpróbálom tisztázni, hogy mit művelhettél.

2013. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az alapprogramom Windows 8-as. Megnyitom a FormatFactoryt, klikk a videó-->GIF. Hozzáadom a fájlt(a videót), megnyitom benne, és beállítom a gif kezdőpontját, és a végét, aztán vágás. Aztán OK, ráklikkelek a fájlra még a FormatFactoryban, kijön az, hogy videó beállítás, profilban 240p. Mntés másként, beállítom a nevét, és leokézom. Kiírja, hogy mentés sikeres.Belemegyek a DATA(D:)- re a számítógépben, OS(C:) , Felhasználók, Dokumentumok, FormatFactory, VideoCustom, ott megnyitom a gifet, és ezt írja ki: Type=GIF

Icon=15


VideoCodec=GIF

VideoBitrate=0

Width=0

Height=240

FPS=7.000

AspectRatio=-2.000


AudioCodec=NONE

AudioBitrate=0

SampleRate=0

Channel=0

Volume=0

2013. júl. 23. 07:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján jól csináltad. Miért nem töltesz le egy képnézegető programot pl. IrfanView [link]
2013. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

Bocs a késésért, csatlakozom az előttem szólóhoz. Megpróbálhatod megnyitni a böngésződ Fájl menüjéből is, ha működés közben szeretnéd látni.

A jelek szerint a GIF nincs a gépeden képkezelő programhoz társítva, az Irfanview telepítésekor tedd meg. (A végén egy nagy listát ír ki, amelyikben bepipálhatod, mit akarsz hozzárendelni, megteheted azt is, hogy minden képfájlt, utána rákérdez, hogy biztos-e, bátran okézd le.)

2013. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, de abban is ugyanúgy nyissa meg, mintha a Jegyzetben.
2013. júl. 23. 21:22
 6/8 tabaki ***** válasza:

A fő gond az, hogy a Format Factory nálam nem indul el, helytelen konfigurációra hivatkozva (igen, telepítettem a redistributablet, annyit ért, mint halottnak a csók, ha valaki tudja a tényleges okot, segítsen). A mellékgond, hogy a leírásodat csak felületesen futottam át, egy idegen gépre kéredzkedve.

Az állítólagos GIF fájlod nagyon emlékeztet egy projektfájlra. Egészen biztos, hogy GIF a kiterjesztése? Honnan kapta? Te írtad be? Milyen hosszú a fájl? Ez a teljes tartalma?

A leírásodból hiányolom az Indítás (vagy hasonló nevű) gomb megnyomását, amelynek hatására a program végrehajtja a konverziót. Emlékeim szerint ez nem azonos a Mentéssel. Nézd meg, hogy nem találsz-e effélét.

2013. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

A saját telepítési gondomat közben megoldottam (mi tagadás, ez nekem csak úgy megyen...), így most ismét elővéve a te problémádat, megpróbálhatok a fentebb még bizonytalan emlékként derengő álláspontomnak vizuálisan is nyomatékot adni:

[link]

2013. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm tabaki, egy angyal vagy :) . Igazad volt, nem konvertáltam át. Már minden megy.
2013. júl. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!