Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy tudok összetett...

Excelben hogy tudok összetett feltételes függvényt készíteni?

Figyelt kérdés
A munkámhoz lenne szükség rá, a termékek árának számításánál. Mondjuk az A1 cellába beírom a termék nevét. Pl. cipő, egységár 5000 Ft. Mellé a B1 cellába beírom, hogy =HA(B3="cipő";5000), eddig ok. De úgy szeretném, hogy a képlet folytatódjon, tehát ha az A1-be zoknit írok, arra is kiírjon egy egységárat, ha nadrágot, arra is stb. Tehát egy hosszú függvényt szeretnék készíteni, de nem tudom, az egyes képleteket mivel kell elválasztani egymástól. Próbáltam pontos vesszővel, ÉS-sel, VAGY-gyal, de egyikkel sem engedte. Tehát a lényeg, hogy ne kelljen visszanéznem az árakat, hanem ha beírom, hogy cipő, okosan máris dobja ki nekem, hogy az mennyibe kerül. :) Köszönöm!

2013. júl. 23. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem így kell megoldani.

Nem excelt használok,hanem LibreOfficet,de excelben is működik szerintem. Van olyan függvény,ami egy táblázat első oszlopában kikeresi a megadott értéket és visszaadja egy másik beli oszlop értékét.

Ez lesz az:

http://www.youtube.com/watch?v=aGDI1bAn4tk

2013. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!