Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismeri valaki ezeket a program...

Ismeri valaki ezeket a programokat? Ha igen, akkor elmondaná valaki, hogy mire valók vagy azt, hogy egyáltalán hogyan jelentek meg a laptopomon.

Figyelt kérdés
Tele van a gépem olyan programokkal amiket nemismerek és nem is használok. Valamennyire jártas vagyok a témában, de azért kéne a segítség. Ezek azok a programok: Industriya, Ask toolbar, Atheros Client, BCool, Cisco module, Downlite, Driverscinner, Funmoods, INtel Matrix Storsage Manager, Torch, WebCake 3.00, Windows Live Upload tool. Nem tom hogy kerültek a gépre.

2013. szept. 1. 13:17
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

futtass malware (malwarebytes)/vírus ellenörzést pl. a Ask toolbar az az.

ezek közül a Cisco -t ismerem de az sem olyan fontos.

INtel Matrix Storsage Manager sata xy?! vezérlő6felismerő azt hagyd meg szerintem de nem biztos hogy kell.

A Driverscanner meg hasonló driverkereső és telepítő alkalmazások tudnak tudtodon kívül telepítgetni vakard le.

nézd meg az automatikusan induló programokat és ami gyanus ne engedd indulni, ha nem kell töröld, hogy megelőzd, hogy önálló életet éljen a géped

2013. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ez tipikus iskolapéldája annak, hogy feltelepítesz xyz programot és automata telepítést választasz, majd pedig nézel, hogy tele van szemetelve a géped.


Az atheros, cisco és az Intel maradhatnak, a többi valszóínűleg nincs szükséged, eltávolíthatod őket.


Innentől pedig ha telepítesz egy programot, MINDIG ellenőrizd, hogy mit csinál: Válassz Haladó/Egyéni/Részletes telepítési módot és itt szokott előjönni, hogy telepítheti-e az XYZ toolbart (lásd az ask toolbar) és be lehet állítani, hogy kéred-e, vagy sem. Hasonlóképp mindenféle hülyeségeket is rád akarnak sózni néha, ez szokott a Freeware programok hátulütője lenni. De ettől még lehet őket használni, csak körültekintően kell telepíteni.

2013. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm válaszát! Kedves második válaszoló!

Tudom nem mondtam, de nem csak én használom a laptopot. Rajtam kívül még kette-hárman... Azért mondtam, hogy valamennyire jártas vagyok a témában, mert már egy csomószor előfordult velem olyan, hogy nem kívánt programok jelentek meg induláskor. Nézem, hát ez hogy került ide?, mi ez?, jut eszembe amikor letöltöttem egy programot, amit gyakran használok, azzal együtt jött le. No már most, azután rögtön nekiálltam letörölni minden haszontalant és sikerült is. Egészen addig, amíg más nem használta a gépet. Onnantól gyakran látom, hogy ez lesz megint...

Ezeket nem én töltöttem le, és nem is véletlenül. Mindig figyelek a telepítésre, de nem vagyok tökéletes. Néha azért előforulhat, hogy a facebook vagy valami miatt le kell töltenem valamit hogy megtekinthessem. Utálom az ilyet... Amúgy tudtok ajánlani olyan programokat, amik hasznosak egy laptopon? Mégegyszer köszönöm az előző válaszolóknak.

2013. szept. 3. 18:58
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Mik hasznosak az felhasználófüggő és hogy mennyire van benne a számítástechnikában. Mivel laptop ezért a karbantartó programokat (valakinek ezt is kell) emelném ki.

Illetve megjegyezném, hogy portable programok nem települnek fel így nem szemetelik (annyira) a gépet.

Szóval ki mire használja.

2013. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!