Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szükségem, három trójai vírus van a gépemen, hogy tudok tőlük megszabadulni? Win64/Conedex. C, Win64/Conedex. B és Win64/Conedex. I

Figyelt kérdés
nagyon számítok a segítségetekre, és nem szeretném újratelepíteni a gépemet.
2013. szept. 15. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kaspersky anti-vírust szedd le és keresgélj vírusokat, aztán meg töröld le ha gyenge géped van, és rakj fel egy avast free-t. Itt vannak az online vírusirtók:

[link]


Ha online víruskeresőket használsz, akkor addig töröld le a vírusirtód a gépedről, mert "összeverekednek".

2013. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
trójai vírusírtó programokat próbáltam letölteni, nem ilyen negyon komolyakat, hanem egyszerűbbeket, és bárhonnan próbáltam, a letötées után kiirta, hogy a rendszer vírusosnak találta ezért törölte...pedig nem hiszem hogy az volt...lehet, hogy a trójai miatt itélte virusosnak? azért köszi, megpróbálom letölteni
2013. szept. 15. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet, én jártam már úgy hogy a vírus nem engedett vírusirtókat feltelepíteni/bekapcsolni. Ha vírus találatod volt, akkor kellene pár átfogó vizsgálat, több vírusirtóval ha nem akarod újratelepíteni a géped, teljes formázással...
2013. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 belapus ***** válasza:
100%

Az ESET online szkennerét úgy is használhatod, ha van másik AV a gépedre telepítve:


[link]

2013. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

@belapus:

Én 2 napja próbáltam ki, és az avast premier tűzfalát úgy kikapcsolta hogy nem lehetett vissza bekapcsolni, újra kellett telepítenem az avast premiert, és csak azután működött.

2013. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 belapus ***** válasza:
100%

Érdekes, pedig szerintem az online keresőknek éppen az volna a feladata, hogy ha nem bízol meg a telepített szoftveredben, akkor egy NEM telepített programmal is vizsgáld át a gépet, az összeférhetetlenség veszélye nélkül.

Az online szkenner legfeljebb kisegítő alkalmazás lehet, végleges megoldásnak nem megfelelő, mivel nem biztosít állandó védelmet.

2013. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egyenlőre úgy néz ki, hogy újra kell telepítenem a számítógépet, mert a rendszer-visszaállítás sem segített
2013. szept. 15. 16:39
 8/11 Lajos54 ***** válasza:

Van még egy használható megoldás, ha meg tudod oldani. Kiszeded a gépedből a HDD-t, csatlakoztatod egy másik géphez, amin van valamilyen tisztességes vírusirtó, meg valami malware-spyware kereső. Így a HDD-den lévő vírus nem működik, hiszen az a rendszer nem indul el, csak mint adat szerepel. Aztán a másik gép víruskeresőjével, majd a malware-spyware keresővel átnézeted a saját merevlemezedet. Nagy eséllyel letakarítanak róla minden felesleget.

Valamivel egyszerűbb, mint teljesen újratelepíteni a gépet, utána pedig minden szükséges dolgot is visszapakolni.

2013. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azt hiszem ez nem megvalósítható, mivel laptopom van, és azt nem is próbálnám meg szétszerelni, akkor sem, ha lehetséges lenne. De köszönöm, lehet, hogy elviszem szervízbe, hátha ott foglalkoznak ilyennel
2013. szept. 15. 20:17
 10/11 anonim ***** válasza:

az eset online scannere firefox böngészőnél első indításkor ezt kéri "


Az Ön böngészője nem képes a szükséges ActiveX vezérlőt megfelelően futtatni, ezért kérjük töltse le az ESET Smart Installert - egy keretprogramot, mely futtatja az ESET Online Scannert. A víruskeresés végeztével lehetősége lesz az ESET Online Scanner teljes eltávolítására.


Az ESET Smart Installer letöltéséhez kattintson az alábbi linkre.


ESET Smart Installer letöltése



Az ESET Smart Installer sikeres telepítése után automatikusan elindul az ESET Online Scanner.

de ettől még működik.

2013. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!