Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel lehetne 'bombabiztosan'...

Mivel lehetne 'bombabiztosan' levédeni egy pdf-et?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy prof aki úgy levédette a pdf-es anyagait, hogy egyik ismertebb unlocker sem birkózott meg vele, illetve kimásolni sem lehetett belőle. Persze nem mondta meg mivel.


Mivel most sikerült olyan csoportba keverednem ahol olyan témát dolgozunk fel amit egyénileg is fel kell dolgozni más tárgynál, félek hogy a többiek en bloc semmi erőfeszítés nélkül felhasználnák a kidolgozott anyagaimat. Kinézem belőlük, volt már rá példa, ráadásul úgy, hogy át sem fogalmazták.


Ezért kérem a segítségeteket. Mivel, milyen progival tudnám erősen levédeni, amit nem szednek le 5 perc alatt.


Előre is köszönök minden választ!!



#védelem #pdf #másolás #másolás-védelem
2013. szept. 15. 16:07
 1/7 anonim válasza:
53%
Semmi értelme, ha nagyon kell valakinek, akkor átgépeli egy új dokumentumba... De amúgy is könnyű kijátszani az ilyet.
2013. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem volt válasz a kérdésemre.


Egyrészről, tisztában vagyok vele, hogy ha nagyon akarja legépeli, de legalább nem kettőt kattint és szevasz, amit szerintem elég érthetően le is írtam.


Azzal is tisztában vagyok, hogy ha valaki nagyon akarja, bármilyen védelmet ki tud játszani, legyen az bármilyen erős, épp ezért írtam le, hogy " erősen levédeni, amit nem szednek le 5 perc alatt".

2013. szept. 15. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, mert nem kell átgépelni, egyszerűen a képernyőről leszeded képként
2013. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Mint már az előttem szólók is irták bomba biztos védelem nincs, megnehezitheted a plágiumra hajtók dolgát a következő képpen :


1. Képként nyomtatod ki a dokumentumot (igy megszűnik a ctrl+c-s ctrl+v-s módszer, viszont ott van az OCR karakterőfelismerő program amik mára már majdnem 100 %-osan dolgoznak).


Képként való nyomtatáshoz program : virtuális pdf printer : bulzipp - [link]


2. Levédheted a dokumentumodat, hogy ne lehessen vele semmit se csinálni (akkor marad a print screen + az ocr)


ehhez program : PDFTK Builder - [link]


Sok sikert.

üdv.

2013. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy "profi" programmal.

pl. ABBYY PDF Transformer vagy Adobe Acrobat, stb. programok vmelyikével újból mentve, kemény jelszavat (min. 15 spec. karaktereket is! tartalmazó) megadva!

[link]

(ha a megnyitást is korlátozod jelszóval, "képernyőlopó" programokkal sem mennek semmire!)

2013. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2013. szept. 15. 17:52
 7/7 anonim válasza:
2018. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!