Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DX11-ről 10re (lent)?

DX11-ről 10re (lent)?

Figyelt kérdés

DX 11 van a gépemen,viszont a VGA csak 10-el kompatibilis és ezért sok játék nem indul el,amik egyébként indulnának.

De próbáltam már sok mindent patchek,dx 10-et telepítettem de maradt a 11.Hogy lehetne 11-ről 10re váltani?

Előre is köszi!



2013. szept. 22. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

No álljunk csak meg. A gépeden DirectX 11 van, a videókártya csak 10-es. Ez oké, nekem is így volt.

Ez azt jelenti, hogy bár a rendszered képes futtatni DirectX 11-es kódot, a videókártya nem. Ez nem gond. Ilyenkor a rendszer magától "visszaesik" DirectX 10-es módba, ha a program támogatja. Vagy 9-be, ami gyakoribb. Ellenben ha van egy program, amihez követelmény, hogy DirectX 11-es kártyád legyen, akkor nem tudsz mit csinálni vagy veszel egy DirectX 11-es kártyát, vagy nem játszol vele. Tehát a kérdésed megválaszolva, nem kell eltávolítani a DirectX 11-et, mert nem is tudod, az jól van úgy. Ha a program nem megy, más a hiba.

2013. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gépigény elég a játékhoz és nem hiszem hogy visszaállt volna a videó kártya egy korábbi dx verzióra mert keresőben "dxdiag" írja hogy 11-es verzióm van.

Mikor felraktam egy játékot nem az volt a probléma hogy kevés a ram,vagy nem jo a VGA hanem mindig valami dx errort vagy ddl hiányt irt,úgyhogy szerintem azzal van a baj.

2013. szept. 22. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:
A DXDiag azt írja, ami telepítve van. Az tök mindegy, hogy mit ír. Ha a program úgy van megírva, akkor visszaáll DX10/9/8/7 stb módba, ahogy szükséges. Ettől a telepített directX még 11 marad, semmi köze hozzá. Ha meg DLL hiba van, akkor bizonyos függőségekkel nem rendelkezik a rendszered és azért nem megy a program. Megvan a hiba maga, azt kell kezelni és nem másikat keresni. ;)
2013. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!