Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 8.1 nálatok is szétcseszet...

Win 8.1 nálatok is szétcseszett mindent?

Figyelt kérdés

Eredeti Windows 8-asom volt, már ezzel vettem a laptopot. Eleinte tök jó volt, minden ment remekül. Aztán most elkövettem azt a hibát, hogy felraktam a 8.1-es Windows-t. Azóta olyan hibákat jelez, hogy csak nézek.


Pl. kevés memóriára panaszkodik (holott 16 GB RAM van a gépben), amikor pedig semmi egyebet nem csinálok, csak mondjuk egy Civ 4-gyel játszok már egy-két órája. (Megjegyzem, amikor a régebbi, ennél jóval gyengébb, kevesebb memóriájú gépemen játszottam vele akármeddig is, soha nem volt semmi baja.) Vagy ha feleségem ül a géphez FarmVille-ezni egyet, ott is akadgat az egyes farmok közti váltás, holott frissítés előtt nem volt ilyen gond.


Vagy most - éppen emiatt gyanakodva - felraktam egy registry-tisztítót, takarítottam vele egyet, és most már a Firefox is hülyéskedik. Facebookot elsőre be se akarta hozni rendesen, de másodjára már erőt vett magán - viszont Gmail-t az istennek se tölti be normális nézetben (tehát megadom a usernevet, jelszót, belép, aztán vagy töküres marad a töltőcsík középen és semmi nem történik, vagy elmegy kb. 4/5-ig és ott blokkol le és szintén semmi nem történik), miközben pl. a Chrome meg simán behozza. (Jelzem, az említett tisztogatás előttig a Firefox-szal sem volt semmi baj.)


Esetleg vissza lehet csinálni valahogy a 8.1-es frissítést? Vagy van valami tipp arra, hogy miket kavarhatott össze, mit kellene helyrerakni és hogyan? Jelzem újra, hogy a frissítés előtt tényleg semmivel, de semmivel nem volt semmi baj, ment minden, mint a karikacsapás (tényleg egy nagyon jó kis gép ez, nagyon jó hardverrel), csak a frissítés óta van mindez.



2013. okt. 20. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
frissítés at már nem lehet eltávolítani csak a rendszerújratelepítéssel.nekem is 8.1 van de nekem remekül meg sőt még jobban mint a sima 8.gépedbe lehet valami hiba
2013. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Közben nézem, más oldalak is furán jelennek meg, szóval valószínűleg annyit lehet szűkíteni a dolgon, hogy a Firefoxban kenődhetett el valami (Chrome-mal továbbra is megy minden), szóval ehhez kéne egy kis help.


Tehát konkrétan:

- Gmail issue-t lásd fent, kérdés kiírásánál.

- Facebookba pedig, ha megpróbálok belépni, beenged ugyan, de csak ennyit hoz ki fehér háttér előtt, normál betűkkel:


0

0

0

Keresés

[kis profilképem]

[Nevem]

Kezdőoldal

Fiókbeállítások

(tehát ami a felső sor lenne rendes esetben)


majd alul a minden oldal legalján ott lévő linkek (Segítség, infó, stb.)

és ennyi.


Ez mi az ördög lehet és mit lehet ezzel kezdeni...?

2013. okt. 20. 18:33
 3/10 A kérdező kommentje:
(Firefoxot mellesleg frissítettem is időközben, de az sem segített semmit.)
2013. okt. 20. 18:35
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor miért nem dobod ki a firefoxot és hagyod a chromet?..és marketen keresztül frissítetted? mert ha külön a 32 wint letöltötted az nem ismeri a 16 giga ramot fel
2013. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mert a Firefox tud olyan dolgokat, amiket a Chrome nem, és ezeket használom is rendszeresen. Pl. ha egyszer már voltam egy oldalon, és újra be akarom hozni, akkor elég csak elkezdenem begépelni egy új Firefox-fül címsorába _bármit_ annak az oldalnak a címéből, és máris dobja ki az oldalt, akkor is, ha mondjuk a cím közepéből írtam be valamit, míg a Chrome csak a tényleges www.akármi.valami címet tudja megtalálni ily módon, és azt is csak akkor, ha az elejétől kezdem el begépelni. Firefox tehát etéren sokkal hatékonyabb. Szóval szeretném megmenteni mindenképp.


És igen, Marketen keresztül frissítettem, rendesen, ahogy kell.

2013. okt. 20. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Firefox helpjében van egy menüpont, indítás kiegészítők nélkül, ott választható a firefox beállítása alaphelyzetbe. Visszateszi a telepítési állapotba
2013. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

8.1-be az IE11 remekül gyors,mért kell a Firefox?

Csak ujratetelepítéssel tudod visszahozni a 8-ast.

2013. okt. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is jobban tetszet a sima 8 as mint a 8.1. Az új internet explorer 11 tényleg remek az internet explorer 10 még a 9 es explorernél is szarab volt. Példál a g portal vendégkönyvébe meg az afsz.hu oldal nem ment a 10 es explorerel. A mozille meg minek ? Hát azért ha neadj isten mégis valami oldal nemtölt be jóljön a firefox meg a google crome is.
2013. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Probléma időközben megoldódott (Firefox teljes levétele, registry-sikamika másik registry-tisztítóval (kiderült, hogy az eddig használt sem volt a legjobb), majd Firefox teljes újrarakása). Mindenesetre köszönöm a további válaszokat és meglátásokat. :)
2013. okt. 23. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 8.1 beengedte a virust a gépemre újrakellet rakni az egésszet
2013. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!