Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian vagy Ubuntu?

Debian vagy Ubuntu?

Figyelt kérdés

Meik a gyorsabb rendszer?

Asus K50IJ laptopom van.



2013. okt. 22. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, de nem akarsz belemerülni a Linux rejtelmeibe, csupán csak használni szeretnéd, akkor Ubuntut tedd fel. Lényegesen felhasználóbarátabb, szinte minden működik azonnal és nem hinném, hogy sok sebességbeli különbség lenne köztük. Állítólag stabilabb a Debian, de nekem nem volt gondom még az Ubuntuval.
2013. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 80-as évek óta msdos és windowst használtam. Idén január elselye óta ubuntut. Szeretnék váltani komolyabb rendszerre mert már a t.k.m ki van az ubival.
2013. okt. 23. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Arch Linux elég komoly. Ha van hozzá türelmed és kedved, akkor egy nagyon jó rendszert építhetsz magadnak gyakorlatilag az alapoktól. Ha ennyire nem jó az Ubi, akkor miért kérdezted? Amúgy mi bajod van vele? Én 4 éve használom kisebb megszakításokkal és mindenben megfelel az igényeimnek.

Még eszembe jutott valami. Az openSUSE is egész jó, talán tetszene Neked, és ami nekem nagyon tetszik, hogy a SUSE Studioban már a honlapon összerakhatod, konfigurálhatod, testre szabhatod a rendszert és már a kész, saját op. rendszeredet töltheted le, telepítheted, és el is mentheted ott magadnak arra az esetre, ha netán újra kell rakni. Így nem kell szükségtelen progikat is letölteni a rendszerrel. Integrálhatod a böngészőt, nyelvet, témát stb. Én az egyik legjobb ötletnek találom ezt. [link]

2013. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Debian a jó (=stabil és működő) rendszer, de sajnos, nagyon sok ismeret szükséges hozzá.


Az Ubuntu, Mint szerintem nem valami jók.


A CentOS (lehet) stabil még.


Debian 7 (Wheezy) bitang stabil és nagyon jó, de a kopaszokat (mint én) megszívathatja időnként.


Az Opensuse se egy nagy szám szerintem... az x.org 2 GB ramot evett nálam egy idő után.

2014. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!