Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki melyik webböngészőt ajánlan...

Ki melyik webböngészőt ajánlaná frissen telepített 32 bites Windows XP rendszerre?

Figyelt kérdés

Alapértelmezetten ugye (csak) IExplore nemistudomhányas verziója van fenn, ami egy ostoba MikroFos, értelemszerűen azt cserélném le egy jobbra.

De mivel tudtommal már rengeteg ingyenes alternatíva létezik - az Operától elkezdve a Firefoxon át a Safari-ig -, ezért akkor már gondoltam, hogy rákérdezek, hogy Ti, tapasztalataitok és informatikai ismereteitek alapján mit ajánlanátok.


Szóval : Örülnék minden, tapasztalatokra és informatikai ismeretekre alapozott >ÉRTELMES< ajánlást ingyenes webböngészőre, szigorúan XP-re.

Ha lehetséges, kérném, hogy az adott programtermékből melyik verziót ítélitek meg a legjobbnak/legstabilabbnak, illetve egy rövid, korrekt indokot/ajánlást is megköszönnék - mindenkinek egy zöld pontal -, hogy miért azt választaná/választotta/használja (persze, ha még nem írta le előtte más).

MINDENKITŐL megköszönném az ajánlását/voksát, akárcsak egy megerősítéssel az adott böngészőhöz és típushoz, FÜGGETLENÜL az előző hozzászólóktól!!!


◕‿◕ ✌✌✌ ◕‿◕



2013. okt. 22. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
króm, regényt meg ódát ne várj hozzá
2013. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Chrome, opera, firefox...ezek közül kb tökmindegy melyiket használod.
2013. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1:

Nem regényt meg ódát vártam volna, ne nézz hülyének.

Csak annyit kértem, hogy max. 2-3 mondatban leírod, hogy Neked miért jött be, mi tetszik benne, miért azt választottad... vagy ha csak annyi, hogy "mert mások mondták", akkor leírod : "Chrome - utolsó verzió - ezt használom, különösebb indokom nincs rá, de mindenhol azt hallottam, hogy dicsérik" .... vagy valami ilyesmi.

Apropó : és akkor már kéretik legalább a rendes nevét kiírni a programnak, és ha lehet, hogy utolsó verzió, vagy az előtti valamelyik (mert pl. stabilabb, vagy ilyesmi).

Ennyi szerintem még nem fog ínhüvelygyulladást okozni... ;)

2013. okt. 22. 23:59
 4/12 A kérdező kommentje:

#2:

"ezek közül kb tökmindegy melyiket használod"


Ha más nem, minimális szolgáltatásbeli különbségek csak vannak, nem?

Pl. az Operánál úgy tudom, hogy egyes vezióiban volt beépített jegyzetelő - ez tán a többiben is megvan?


Vagy arra gondoltál, hogy ugyanarra a motorra épülnek?

2013. okt. 23. 00:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Chrome. Nalam sokkal stabilabb volt, mint az explorer, a firefox, vagy a sea monkey. Nagyon ritkan volt vele gondom.
2013. okt. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anti paladin ***** válasza:

Chrome, uccsó verzió. Ha van gmail acc-od és engedélyt adsz rá, lementi a könyvjelzőket, előzményeket a szervereikre (tudom, a nagy testvér figyel és ellopja az előzményeid, meg az nsa meg a többi hárombetűs...) így nem vesznek el gebasz esetén.


Egyébként tényleg mindegy ha kétmagos a proci és van két giga ramod. Beépített jegyzetelő sztem nem szempont, kissmillió addon van, sokkal inkább szempont, hogy melyik gépen melyik böngésző stabil, valamiért ez nem triviális dolog fórumok alapján.

2013. okt. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 levis56 ***** válasza:
Ha régi gyenge gép Opera 12,kicsi memória használat,van turbó mód gyors,az újabb verziók kezelőfelülete lebutított nekem nem jött be.Ha erős a konfig Google az automatikus fordítás,könyvjelzők örökös tárolása a google fiókban.
2013. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A gép processzora 4 magos HyperThreating technológiával (tehát megfelelő driverrel 8 magosként látja az operációs rendszer, bár ennek előnyeiről még nem olvasam), illetve 4 GB ram van, de ebből XP ugye csak 2,98-at lát (emiatt előbb-utóbb rá lesz rakva a gyári Win7 is).


Most éppen a Maxthon-t próbálom, mivel neten ráakadtam, és azok, akik használják, marhára dicsérték.

Az első 2 órában marhára impozánsnak tűnt nekem is, és azt hittem, hogy ráakadtam egy jóra, de most kissé elbizonytalanodtam több minden miatt is:

Első, hogy pl. akárhogy kattintgatok a beépített jegyzetfüzet indítóikonjára, nem történik semmi.

Az előző oldalra való visszalépés is sokszor bugos : vagy nem lép vissza, vagy csak az egyel előtte levő oldalt jegyzi meg... Illetve nincs meg az, ami az operában mindig megvolt, hogy ha visszalépek egy oldalt, megjegyzi, hogy ott hol voltam.

Ugyanakkor ahhoz képest, hogy írták, hogy mennyire "ütősek" meg "gyilkosak" a beépített funkciói, én azokat eddig nem találtam meg.... bár igaz, még nem néztem végig mindent.... tehát azért nem is olyan kézreálló helyeken vannak úgy látszik, mint pl. az Operában.

A gyorsaság sem olyan feltűnő, igaz, nem is mondanám, hogy kifejezetten lassú.....


...Egyébként meg lehet, hogy amiatt tűnik kissé bugosnak, mert még az XP is eléggé akadósnak tűnik -- lehet, hogy a drivereket hiányolja... nem tudom, lehet hogy ezzel van összefüggésben, lehet, hogy nem, ehhez már nem értek.



Viszont mivel a Chrome-ot ennyien ajánlottátok eddig (ha jól látom 5-ből 4), lehet, hogy hamar azt is kipróbálom, bár eddig ismerőseimtől - bár böngészőkről tényleg nem hallottam olyan sokat, azért is tettem ki ezt a kérdést - spec. a Chrome-ról azt mondták, hogy a sebessége, meg a többi csak szemfényvesztés, hogy első alkalmakkal még működik, aztán belassul, meg hogy teleszemeteli a memóriát és a merevlemezt.....

...DE ezt csak hallottam, nem előítéletként mondom, máskép nem kérdeztem volna meg...


De akkor kipróbálom, reméljük nem én vagyok pont az, akinél lassú meg minden.


EMELLETT AZÉRT VÁROM TOVÁBBRA IS AZ AJÁNLÁSOKAT/MEGERŐSÍTÉSEKET !!! (ha még vannak) :D

2013. okt. 23. 12:24
 9/12 levis56 ***** válasza:
A chrome böngésző azért is lassul mert sosem törlik a böngészési előzményeket,pár nap több ezer kattintás az egérrel, mindent megjegyez,ki kell törölni ami 10 másodper pedig a gyors gép titka a törlés és rendszerkarbantartás.
2013. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem opera a legjobb,szinte az összeset kipróbáltam

Ez fogyaszt a legkevesebbet,online hd videóknál nem akad youtubon,legegyszerűbb kezelni stb..

2013. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!