Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik ingyenes operációs...

Melyik ingyenes operációs rendszert tudnátok ajánlani otthoni használatra?

Figyelt kérdés

Olyan operációs rendszer érdekelne, amely ne legyen túl nagy hardveres igénye. Nem akarok csúcsmodern, hiper-szuper operációsrendszert, aminek lehetetlen hardveres igényei vannak egy átlagember számára.

Valamilyen Linux-disztribúcióra gondoltam, amit intrnetről le lehet tölteni és főleg irodai alkalmazásokat vennék rajta igénybe.

Illetve férjen rá egy sima mezei CD-re, vagyis maximum 700 megabyte méretű legyen.

Melyik operációs rendszert tudnátok ajánlani?



2013. okt. 31. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
ubuntu valamelyik újabb verziója.
2013. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Illetve férjen rá egy sima mezei CD-re, vagyis maximum 700 megabyte méretű legyen."

Linux Mint-et vagy Ubuntut mondtam volna, de ennél a résznél elakadtam, mert ha jól tudom, már mind 700MB felett vannak.

Ha a DVD író a fő akadály, akkor pendrive-ról tudod telepíteni őket. Nekem sincs DVD íróm, pedrive-ról tettem fel a Linux Mint 13-at.

2013. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze vannak kisebbek, de azok szerintem nem tetszenének neked. :(

(DSL, Puppy, stb.)


Ezen kívül, ami még jó lehet, az az LUbuntu.

[link]

2013. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
+1 lubuntu
2013. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

distrowatch.org

Én ArchLinuxot telepítettem netboottal, ahhoz, ha jól emlékszem, elég volt 24M hely egy pendrive-on. De próbálkozhatsz akár FreeBSD-vel is.

2013. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Az Ubuntu 12.04 LTS -- vagyis a naprakész hosszútávú kiadás -- elfér egy cédén, ha engedélyezed a túlírást (ha jól emlékszem, 706 mega). Én is nemrég telepítettem, ugyanígy.
2013. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!