Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az ubuntu 12. 04.3LTS jó...

Az ubuntu 12. 04.3LTS jó oprendszer jobb mint a windows7?

Figyelt kérdés
leirnátok nekem érdekel a linux kaphatok rajta virust én úgy tudom hogy a windows-os virus linuxon nem muködik a windowsra irt virust linuxon irják stabilab rendszer mint a windows 7
2013. nov. 18. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na, ha csak ennyire érteszt hozzá, akkor Windows. A Linux megfelelő használatához picit nagyobb számítástechnikai tudás kell.
2013. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kezdő ubuntus vagyok apránként meg tanulom használni má tudom, még csak két napja van a laptopomon ember mindig tanul valamit
2013. nov. 18. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel a dolog, akkor az Ubuntu jobb, mint a Windows. Csak hozzá nem értő felhasználóknak inkább Win.
2013. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha az Ubi jobb lenne, mint a Windows, akkor az a sok őrült végülis miért vesz Windowst? Nem kérdés, hogy mi a "jobb", csak az, hogy elég-e neked az Ubuntu, kiválthatja-e a Windowst.

Mivel a Windows-vírusok haaaatalmas része .exe kiterjesztésre íródott (vagyis telepíthető/futtatható fájlokba van csomagolva), ezért, mivel az Ubi őket nem kezeli, igen komoly vírusforrástól szabadultál meg. Ilyen szempontból biztonságosabb. Persze a Linuxra is léteznek vírusok, bár ezekből sokkal kevesebb van.

Stabilitás. Mit értesz alatta? Azt, hogy nem fagyogat le sorozatosan? Mert ez már Win7-en is csak rajtad múlott, és senki máson: ha tudtad, mire képes a géped, meg azt is, hogy mit akarsz felrakni és annak mi kell, akkor nem fagyadozott az se. Ez az Ubuntuban sincs másképp, ő is képes lefagyni, max a "gyilkos" programok száma kisebb, így kevesebb a lehetőséged szétgyilkolni a gépedet.

Ha a játék neked fontos, és/vagy sokfajta alkalmazást használsz sokféle feladatra, akkor felejtsd el. Nagyon lelkes közösség van mögötte, de akkor is sokkal kevesebb minden érhető el rá. Ha viszont van öt-hat kedvenc alkalmazásod, és ezek a LibreOffice, a GIMP, a Skype, a Firefox vagy a Thunderbird & társaik, akkor érdemes megpróbálnod, de semmi "aha!" érzésed nem lesz, mert a Windows egyszerűen sokkal inkább alkalmas mindarra, amire kitalálták.

2013. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vírusok meg általában nem mennek linuxra, de bármi megeshet, szóval arra is érdemes vírusirtót rakni.
2013. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha az Ubi jobb lenne, mint a Windows, akkor az a sok őrült végülis miért vesz Windowst?"


Mert felhasználóbarátabb, erre írják a játékokat, illetve sokaknak munkához is szükséges, mivel Linuxon nincs pl. Visual Studio.

A népszerűségnek mellesleg nem sok köze van a minőséghez, Justin Bieber meg a Twilight is népszerű, attól függetlenül, hogy mindkettő hulladék színvonal.

2013. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ubuntun lehet használni windows programokat van olyan program ubuntun hogy wine szerintem nagyon jó , ubuntra is vannak jó programok minden egyhelyen softwer központ és mind ingyenes
2013. nov. 18. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:

A Linux Windows-ra írt alkalmazások futtatásán kívül mindenben jobb, viszont nem az átlag felhasználónak való.

Én pl. örülök, hogy ssh-val bármit megcsinálhatok a gépen távolról, vagy RAMdisk készítéséhez nem kell semmilyen programmal szarakodnom, egyszerűen csak a RAM-ba mountolok vagy, hogy úgy írok át bármit, ahogy akarok a nyílt forráskód miatt. Marika meg Józsika viszont - akinek annyiból áll a gépezés, hogy játszik, fészbúkozik meg filmeket néz - ebből nem lát semmit, csak, hogy nem futnak a játékai linuxon, úgyhogy a windows a király.

Ennyi a különbség. Más a célközönség.

2013. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akik meg feltort windows hasznalnak ne szolyanak semit
2013. nov. 18. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ubuntu valószínüleg egy jobb gépen(használtan 10k)

sokkal stabilabb mint a win7

Ami meg van winre(pl.utorrent)

Az meg van ubuntura csak más néven(transmission)

linuxra 5 év alatt nem kaptam vírust

Win xp-re 3év alatt asszem 5 vírust kaptam.

AZ UBUNTUT SOKKAL KÖNNYEBB KEZELNI MINT A WIN-T!!!

A beállításokban sokkal könnyebb eligazodni ubin mint winen

a dash kezdőoldal(win gombal elérhető)sokkal gyorsabban találsz meg appokat mint win.keresővel.

ubinak kissebb a rendszerigénye(gyorsabb,energiatakarékosabb,kissebb,gép tovább bírja vele...)

Az ubuntuk fél évente jelennek meg és ~15%al gyorsulnak.

Az ubi ingyenes.

És a windowsosok mind azt hoiszik ,hogy a linuxot csak terminálban lehet használni...

Én nagyábol csak a sudo apt-get install (program neve)parancsot használom mer sokkal gyorsabb mint a newten keresgélni,vagy szoftware-központban keresgélni.

Amúgy az ubuntura nincsewnek nagyon ilyen W.O.T lol... játékok.

2013. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!