Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Xp SP 3 elég a gépre?

Windows Xp SP 3 elég a gépre?

Figyelt kérdés
Újratelepítettem a Windowsomat, és azt vettem észre, hogy az automatikus frissítések nagyon fogják a gépet, így telepítettem a Service Pack 3-at és kikapcsoltam a frissítéseket, most szépen fut. Olvastam, hogy az SP3 volt az utolsó frissítés az XP-hez, és a kérdésem az lenne, hogy akkor ennyi elég? Nem lesz gond, hogy kikapcsoltam a frissítéseket?
2013. nov. 21. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A Windows Xp SP 3-nak nem lesz több frissítése, nyugodtan kikapcsolhatod.
2013. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
100%

2014. április 8-án megszűnik a Windows XP támogatása, tehát nem is fognak új frissítések megjelenni.


Nem lesz semmi gondod vele, ha kikapcsolod az automatikus frissítést.


Elvben ugyan védtelen lesz, az SP3 óta felfedezett bizonsági réseket támadó kártevőkkel szemben, gyakorlatilag azonban nem ezen fog múlni, hogy bekapsz-e valami férget, vagy vírust. Sokkal több múlik egy jó tűzfelon és vírusirtón. És még azokkal sincs 100%-os biztonság.

2013. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy #2 mondja. Nem ezen fog múlni semmi :)

Én is ki szoktam kapcsolni. SP3 van fenn + egy szoftveres tűzfal + vírusirtó (zonealarm comboban). Emellett az egész rendszer a router mögött van amin szintén megy a tűzfal. Nem szokott problémám lenni vírussal, kémprogrammal stb.

2013. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vírusirtóval kapcsolatban is mindig gondba vagyok, mindenki másra esküszik, nekem meg fogalmam sincs. :)

2013. nov. 21. 08:34
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as: ez a program ingyenes?


A windows tűzfal önmagában nem elég?

Digi kábelnethet milyen vírusirtó-tűzfal megoldás a legmegfelelőbb?

2013. nov. 21. 08:37
 6/6 anonim ***** válasza:

3 as vagyok.

Igen, ingyenes a ZoneAlarm (illetve van fizetős változata is). A személyes tűzfalat én azért szeretem legjobban, mert program szinten lehet korlátozni mit engedsz ki illetve mint engedsz be az internet felől.

2013. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!