Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik, van olyan program...

Létezik, van olyan program mint egyes bűnügyi sorozatokban?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan , hogy van egy kép , és akkor az egyik sarkában van egy autó aminek a rendszáma nem látszik szabad szemmel mert olyan kicsi, de ráközelitenek úgy hogy látható legyen a rendszám. Tudom hogy van olyan program amivel rálehet közeliteni egyes dolgokra , de akkor romlik a minösége is és olyan nagy lesz az egész. Itt a filmben meg csak javul a minösége, és nem is lesz nagy se . :D szóval van ilyen program? mondjuk én nem hiszem hogy lenne , csupán kiváncsi vagyok. Lenne még egy ilyen program amit láttam , ez pedig olyan volt hogy volt egy fénykép amin tükrözödött egy alak, és azt a tükrözödött alakot , kinagyitották, és viszonylag jo minöségü kép lett belöle, és ilyen van ? vagy ez is csak kitalácio? köszi
2009. nov. 20. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Na erre Én is kíváncsi vagyok.
2009. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ma még csak mese, de a technika is nagyon gyorsan változik. Ettől függetlenül bizonyos szervezetek használnak az átlagosnál jobb minőségű programokat, de azokhoz bizony drága hardver is kell.
2009. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, és nem is fog létezni. Mivel az a kép képpontokból áll, meghatározott számú képpontból, nyilván nem fogod tudni úgy átalakítani, hogy annál több hasznos képpontból álljon. Magyarul ha távol van az a gépkocsi, és mondjuk mindössze 4 pixelnyi méretű a rendszámtábla, lehet itt akármilyen modern technika, nem lehet vele mit kezdeni.

Olyasmit esetleg lehet, hogy elmosódott vagy viszonylag kis felbontású képről kinyerni az információt, ha tudjuk, hogy nagyjából mit keresünk. Pl a rendszám esetében egy elmosódott képről is jó eséllyel ki lehet találni, hogy mi volt a rendszám, mivel véges, számjegyenként 9 különböző lehetőség van. De itt sem a kép kiélesítéséről van szó, hanem mondjuk arról, hogy a szám helyén levő paca alakjából, árnyalatából ki lehet találni, hogy hányas számjegy van ott.

De az eredeti kérdésedre a válasz: rasztergrafikusan tárolt képek nagyításakor NEM fog a képminőség javulni.

2009. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 21. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!