Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért áll le mindig a számítóg...

Miért áll le mindig a számítógépem?

Figyelt kérdés
Asztali gépről van szó. Tegnap beleraktam egy 60GB-os SSD vinyót, erre raktam fel a rendszert (Win7 Ultimate 64 bit). Azóta gép pár perces használat után kikapcsol. Nem lefagy, vagy leáll, hanem egyszerűen egyik pillanatról a másikra megszűnik az áramellátás. Régi vinyó is gépben maradt, de a partíciót, amin az előző rendszer volt leformáztam. Mi lehet a gond?

2013. dec. 8. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Táp.
2013. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
Így van szerintem is táp, bár az SSD nem nagy fogyasztású hardver, de hogy egy metaforával éljek: sokszor elég csak egy csepp, hogy ki kifolyjon a pohárból a víz. Ugyan ez vonatkozik táp esetében is, főleg, ha valami gagyi és nincs benne legalább +10% tartalék.
2013. dec. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet alaplap is.
2013. dec. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak az alaplapi, széles tápcsatlakozót kell ki-bedugdosni párszor, és megoldódik. Oka: Van azon egy zöld kábel, amit testre zárva (valamelyik fekete szomszédjával összekötve) bekapcsol a táp, és amint szakadt lesz ismét (nincs testen a zöld), leáll a táp. Az alaplap intézi ezt természetesen, már ha az érintkezéssel és egyebekkel nincs gond. Csak egy gyanú, de nem is olyan nagyon valószínűtlen, hogy ez a baj.
2013. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket! LC-POWER LC420H-8 típusú tápom van és semmi extra nincs rajta. Egy DVD író, egy 320 gigás vinyó és az ssd. Még külön videókártya sincs, csak az alaplapi. Ezért nem gondolom, hogy túlterhelt. Megpróbálom a csatit. :)
2013. dec. 8. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:

gyenge minőségű táp.

mihamarabb szerez be egy HEXA 400 -ast, mielőtt elviszi az új SSD -t és a többi hardvert is az örök bitmezőkre.

2013. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
+1 tápcsere, pont. Már csak tűzvédelmi okokból is...
2013. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. dec. 8. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!