Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fel lehet telepíteni, úgy a...

Fel lehet telepíteni, úgy a Linux Little Susie-t, hogy bemountolom?

Figyelt kérdés

Azt nem formáznám le, amelyiken az ISO fájl van.

CD-m nincs, USB-ről meg nem tudok bootolni.



2013. dec. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ezt a linux little susie-t! Inkább rakj grub-ot az mbr-be, és onnan már fogod tudni futtatni a Debian telepítőt.
2013. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ühümm.

És mi az a grub meg az mbr?

2013. dec. 12. 14:32
 3/5 Csxeba ***** válasza:

Elég bonyolult lenne így megoldani szerintem. Bármilyen futó linuxról lehet telepíteni másik linuxot, de elég komoly rendszerismeret kell hozzá, kernelt kell fordítani forrásból (rosszabb esetben). Jobb esetben van valamilyen bootstrap telepítő mondjuk Debianra és annak csak kijelölöd, hogy /mnt-ra telepítse a little susie-t. De sztem Little Susie-nak nincs ilyen bootstrap telepítője.


Az előző hozzászóló javaslatáról:

a GRUB az a program, ami lefut mikor elindítod a gépet. Ez a rendszerbetöltője a Linuxoknak (általában). Ez ajánlja fel az elején, hogy melyik OS-t akarod bootolni, ha több is van a gépeden. A Windows bootloaderét úgy hívják, hogy bootloader :D


Az MBR a merevlemeznek az első nemtomhány bájtnyi része. Ide települnek ezek a rendszerbetöltő programok, ezt az MBR-t hívja meg a BIOS amikor bekapcsolod a géped.

2013. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező: szerintem vegyél 4 doboz sört, hívd át egy haverodat, aki ért hozzá, és fejenként megisztok 2-2 dobozzal - ez a legegyszerűbb megoldás.
2013. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
USB-ről miért nem tudsz bootolni?
2013. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!