Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy régi gépem.3 ghz egy...

Van egy régi gépem.3 ghz egy magos proci 2 gb ddr2 ram integrált videokárya. Win 7 van rajta de iszonyú lassú. Érdemes lenne rá xp-t rakni vagy azzal sem mennék sokra? (linux kilőve programok miatt)

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem érdemes.

A windows 7 egy nagyon jó operációs rendszer.

Nem tudom miért lassú nálad. Bár én vistát használok 1,5gb rammal de az nagyon ütős és pörög egy egymagos 3ghz procival. Nálam ezzel jobban megy a vista mint a 7.

Próbáld ki az advanced sytem caret.

Nagyon jó program a windows szemetét takarítja ki és pöregti az oprendszert + számos más nagyon hasznos programot is kapsz hozzá.

A linuxról meg annyit hogy ha valami baj van vele abraka dabrákat kell írkálni parancsnak és még akkor sem biztos hogy megoldódik a baj.

2014. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát, elvileg vinnie kéne a Win7et, mert megvan hozzá mindened.

Lehet egy kis optimizálás kell hozzá. Nézd meg az automatikusan induló progikat, lőjj ki párat, ami nem kell. Egyébként ha kevés a helyed a merevlemezen, az is tud lassulást okozni.

Nem tudom ez mennyire számít, nekem a laptopomba 2 giga ram volt, és én is tapasztaltam fagyásokat. Megnéztem néhány infót, és meglett h kevés a szabad memória. Vettem bele + 2 gigát, azóta no problem.


Én használok pár progit, ami nem gyengén megdobja a gépet. Ccleaner, Defraggler, GlaryUtilities, Windows Doctor, WiseCare365, Advanced System Care 7


Vannak benne hasonló funkciójú progik, de mindig talál mind vmit :) A ASC-nél a turbo boostot is kapcsold be, az kiiktat pár olyan szolgáltatást (ha kiválasztod), ami meggyorsítja win indulását is, + több szabad memóriád marad, ezáltal kisebb az esélye a fagyásnak, lassulásnak.

Jah, és szintén ajánlom az Iobit Driver Boostert, ezzel nézesd meg a drivereidet, h a legfrissebbek e (ingyenes). Ha kész vagy a driverekkel, én letörölném, legalábbis mindig letörlöm :)

2014. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt a gépet még nem én lepítettem fel és 64bites ultimatete van fent. Úgyhogy fel teszem a 32 bites home premiumot hátha gyorsabb lesz. Cclenert és ashampoo win opt használok. Meg az integrált videó kártya ami nagyon gyenge sajnos. Windows 8 ra is gondoltam de nem tudom hogy az alaplap és proci támogatja e.
2014. jan. 31. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre tökfeleslegesen raktál 64bitest!

A 32bitessel semmi gond nem lesz.

2014. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ajándékként kaptam ezt a gépet már ez a rendszer volt rajta. Én is fölöslegesnek tartom a 64 bitet rá.
2014. jan. 31. 14:07
 6/6 HandballTrainer válasza:
Én most pakoltam össze egy 3Ghz-s procit(1 magos) 2 GB RAM-mal, és Win7 32 bites oprendszerrel! Ashampoo WinOptimizer azt mutatja, hogy 100%-on pörög a proci és 70%-on a RAM! Ez nem lenne szabad, hogy így legyen! Erre valami ötlet?
2016. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!