Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy linux operációs rendszerne...

Egy linux operációs rendszernek mennyi helyre van szüksége?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom, hogy milyen linux operációs rendszert kell majd telepítenem (egyetemre kell, majd megmondják), viszont szeretnék egy új partíciót biztosítani erre a célra most, amíg van szabadidőm. Maximum mennyi helyre lehet szükség, kb. 50 GB megfelelne?

2014. febr. 11. 15:57
1 2 3
 1/23 Tengor ***** válasza:

Bőségesen elég lesz. Linux mint nálam:

/ - 6 GB

/home - 30 GB

Összes többi adat.

2014. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A /home az mi, ha nem adat?
2014. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Tengor ***** válasza:
#2, ha már kötözködsz, akkor említsük meg, hogy a / is adat! Igaz én azt írtam, hogy "összes többi adat", tehát ami nem az első két könyvtárat jelöli.
2014. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az miért jó, ha van /home, de mellette még külön mount point "minden más"-nak?
2014. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Tengor ***** válasza:
Mert ha újrahúzom a rendszert, akkor a /-ot formatálom, de a /home-ban megmarad minden használt szoftver beállítása, előzménye.
2014. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
De a minden más minek? Azt mondod van /, /home, meg egy harmadik helyre megy minden más.
2014. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az "összes többi adat" általában Win + Linux együttes esetén használatos. Méghozzá NTFS-re formázva, megkönnyítve ez adatcserét a Win és a Linux közt. Régen én is használtam ezt a megoldást.
2014. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Windows - Linux közti kapcsolatra vannak sokkal praktikusabb megoldások, pl. Samba, NFS. Mi értelme ezért külön NTFS partíciót csinálni?
2014. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Csxeba ***** válasza:
mondjuk mert a külön /home-ot lehet backupolni és akkor újrahúzáskor sok cumitól megmented magad
2014. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az 50 GB bőven elég. :) Ez abban az esetben is, ha a legtöbb helyet ígénylő linux rendszert telepítem? :D Nem vagyok jártas ebben az operációs rendszerben, Windowsos vagyok inkább. Lenne 3 partícióm: 1 linux, 1 windows és 1 minden más adatnak (film, zene, játékok, stb.), így lehetséges, hogy linuxon láthassam az eddigi adataimat?
2014. febr. 11. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!