Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A zen-cart ingyenes webáruháza...

A zen-cart ingyenes webáruházat hogyan kell telepíteni letöltés után? Nem találok install ikont, magától meg nem indul el?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 14:47
 1/6 Lakatos István ***** válasza:

Idézet a telepítőcsomagban található install.txt fájlból: "Zen Cart has a built-in automatic installation system. However to use this you must first unpack


the code to a web server.



The web server can either be on your local computer or on an internet host."

Lényege magyarul: ... először ki kell bontani a zip file-t egy web kiszolgálóra. A web kiszolgáló lehet helyi számítógépeden, vagy interneten.


Kérdés: Van web kiszolgálód? Mi a neve? (Apache / IIS) Van benne php modul telepítve?

2008. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi de ez nekem kínai. Hol tudom megnézni, hogy ezek vannak-e a gépen?
2008. szept. 3. 08:59
 3/6 Lakatos István ***** válasza:
A számítógépen alapvetően nincs ilyen. Ha telepítettél külön, akkor van, de arra emlékeznél. Úgy lehet megnézni, hogy az internet böngészőbe felül a címsorba (ahova a http://www.gyakorikerdesek.hu van írva) azt írod, hogy http://localhost Ha megjelenik valami weblap-szerű (akár csak pár szó) akkor van telepítve, ha nem érhető el, akkor nincs telepítve. A telepítés függ attól, hogy milyen operációs rendszer van a gépeden. (Windows/Linux/Macintosh/egyéb) Legkönnyebben Linuxra lehet telepíteni.
2008. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beírtam a localhostot, de nem jelent meg weblapszerűség.Windows xp-m van amúgy. Akkor hogyan tovább?
2008. szept. 4. 23:02
 5/6 Lakatos István ***** válasza:
Ezek szerint nincs web kiszolgáló. Az egy olyan program, ami a tárolt weblapokat képes elérhetővé tenni hálózaton, hogy meg lehessen nézni pl. Internet Explorerrel, mint egy webáruház kínálati oldalát, ami alapvetően arra való, hogy sok számítógépről el lehessen érni. A web kiszolgáló telepítő programját Windows XP-re a [link] helyről lehet letölteni. Ha azonban ez a Te asztali gépeden van, akkor a webáruház egyetlen vendége, vásárlója csak Te lehetsz. (És azok, akik Veled egy lakásban/irodában vannak.) Biztos, hogy ezt akarod?
2008. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nézz körül a honlapingyen.hu-n
2008. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!