Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop CC-vel hogyan...

Photoshop CC-vel hogyan kicsinyítsek minőségromlás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 400x400 képpontos keret, 72 kp/hüvelykes felbontással. Ennek a közepére kellene nekem beleapplikálnom a rajzomat, ami ennél sokkal nagyobb. Sajnos nem nagyon értek a photoshophoz, gondoltam ha a kép méretét csökkentem, a felbontását növelem, akkor elkerülhető, hogy pixeles legyen... De nem, mert ha belefér a keretbe, akkor annyira pixeles, hogy kivehetetlen... Hogy tudnám tehát minőségromlás nélkül ennyire lekicsinyíteni a rajzomat? Gondolom a pixelek számát kellene növelnem? Bocsánat, ha butaságokat beszélek de tényleg most használok életemben kb másodszor photoshop-ot :/ :)

2014. márc. 2. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Azt a 72 kp/hüvelykes felbontást kéne növelni...
2014. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

orbitális hülyeségeket beszélsz :D

ha egy adott méretre akarod levenni a képed, akkor az akkora és pont. nem lehet több pixeles annál mint amekkora

miért nem a keretet veszed inkább nagyobbra? content aware scaling nagyon jól működik kereteken

2014. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fehersrac - köszi a választ, maximumra növeltem de még így sem jó nem tudom, miért :/ azért még próbálkozom


2/2-es válaszoló, előre leszögeztem, hogy életemben másodjára nyitom meg ezt a programot, valamint semmiféle számítástechnikai végzettséggel nem rendelkezem, azért köszönöm a beszólást... ha ilyen egyszerű lenne a dolog, nyilván nem szórakoznék vele ennyit, de pont az a lényeg, hogy a keretnek fixnek kell maradnia, különben nem engedi feltölteni az alkotást az adott oldalra... én sem tudom, miért így van kitalálva, de ez van... azért köszi a választ

2014. márc. 2. 16:02
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

kénytelen vagy az alap kép méretét (amelyikbe illeszted a nagyobbat) addig növelni, míg az nem lesz rossz (homályos).

Ha nagyon kevés az alap (nevezzük háttérnek)kép felbontása a beillesztendő képhez képest akkor egy középutat kell keresni, hogy mindkét kép elfogadható legyen. Pixelesedést homályosítással, míg a homályos képet élesítéssel lehet egy kicsit módosítani. Sajnos minőség romlás nélkül csak akkor lehetne megoldani, ha a háttér nagy felbontású lenne. DPI -t nem érdemes változtatni, minden a forrásképen múlik.

Tehát szerkesztésre, növeld meg a háttérkép méretét, hogy a beillesztendő képnek jó legyen, majd csökkentsd a méretét. Mentésnek használj png formátumot (veszteségmentes formátum).

Szerkesztés közben project -ként metsd el (PSD).

Okosabbat nem tudok mondani, főleg így látatlanban.

2014. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
Mindenesetre elsőként arról gondoskodj, hogy a keret és a kép felbontása megegyezzen, akkor látod a tényleges arányokat. Ha ezek után méretre kicsinyítve ronda lesz a kép, az csak azért van, mert a 400*400/72dpi eleve rongy minőség. Ha ez a követelmény, ebbe nem tudsz külön felületként egy normális képet berakni.
2014. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

@15:48:

"ha egy adott méretre akarod levenni a képed, akkor az akkora és pont. nem lehet több pixeles annál mint amekkora "


Értelmes magyar szavakból hogy lehet ennyire értelmetlen mondatot összeállítani? Már ugrottam volna, hogy cáfoljam, de mit is?

2014. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

csacsi2 és tabaki nagyon köszönöm! Mostmár legalább értem, hogy miért nem jó :) Fogalmam sincs, hogy miért ilyet adtak meg és hogy a többiek hogyan tudják beleilleszteni...

Próbáltam eleve a keretbe rajzolni, de szörnyű :D Megpróbáltam ezt az arany középút dolgot, természetesen nem fogadta el a rendszer, de mindegy, szerintem én itt feladom :D

[link]

Ez megközelítőleg olyan 1000x1000...

Köszi még1x a válaszokat mindenkinek!

2014. márc. 2. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:

"ha egy adott méretre akarod levenni a képed, akkor az akkora és pont. nem lehet több pixeles annál mint amekkora "


Ja, és akkor én írok hülyeséget mi???


egyrészt érthetetlen a mondatod, másrészt a keret DPI-jét kéne növelni, mert ha abba csak kevés pixelt lehet belezsúfolni akkor mindegy milyen jó felbontású az eredeti képed, mert amúgy is pixeles lesz.

Hogy értsd: Ha a keretbe csak egy alacsony felbontást állítasz be akkor az oda beilleszted kép is pixeles lesz, hiába volt több ezer pixeles előtte, mivel az alacsony pixelszám képpontonként eleve pixelessé teszi.


Na erre most fogalmazzál még egy érthetetlen választ oszt jónapot...

2014. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!