Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire jó a fájl rendszer...

Mire jó a fájl rendszer optimalizáció?

Figyelt kérdés

Töredezetségmentesítő programvan van ilyen funkció.

Mire jó ez pontosan?



2014. ápr. 9. 00:22
 1/9 soccerway ***** válasza:
90%
parasztvakítás
2014. ápr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

IObit Smart Defrag? :D


Elvileg sorrendbe rakja a fájlokat prioritás (használati gyakoriság) szerint. Én semmi gyorsulást nem tapasztaltam tőle, szóval #1-nek igaza lehet.

2014. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

@soccerway


+1

2014. ápr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csacsi2 ***** válasza:

Elvileg még mielőtt a lemezre kerülne az adat, szervezi hogy hova kerüljön. Ez NTFS fájlrendszerben is megvan, bár nem valami hatékony. Diskeeper-nek az IntelliWrite® funkciója teszi lehetővé. Szerintem nem sokat ér, inkább az auto töredezettségmentesítés, ami csak terheletlen gép-nél fut, üresjáratban. szóval nem vakítás, csak nem hatékony és + erőforrást ígényel.

Cikk:

[link]

XXXXXX = dirtywindows

2014. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az iobites :)

Asuglic vagy agustic ilyesmi.

Mintha minimálisan hamarabb töltenének be tőle a programok,játékok.

Valami olyasmit olvastam hogy ha optimálizálva van akkor nem fog töredezni. Szerintem ez nem igaz mert ez ntfs nem egy ect vagy hasonló.

2014. ápr. 9. 09:35
 6/9 csacsi2 ***** válasza:

Az megint más, az az I-FAAST, ami egy merevlemez szintü prefetch (előtöltés) szolgáltatás. A Windowsnak is van Ilyen szolgáltatása: Prefetcher ez a programok elindulását boot-olástgyorsítja (beállítástól függően). Itt találaható: c:\WINDOWS\Prefetch\


én a Diskeeper programhoz hasonlítottam a funkciókat:

[link]


tudni kell hogy a windows 7 -nek a töredezettségmentesítőjét már közösen fejlesztették a Diskeeper gyártójával. Legprofibb töredezettségmentesítő, ami képes boot időben töredezettségmentesíteni az MFT -t és a futás közben nem töredezettségmentesíthető fájlokat is, boot idő alatt!Így jelentős gyorsulást tud eredményezni!

2014. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm akkor nem egyről beszélünk.

A vistában is volt superfetch de az a fizikai memóriába ramba töltés, hogy hamarabb induljanak a programok.

2014. ápr. 10. 23:29
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj félre olvastam te perfectet írtál! :D

De mire fel töltöget előre a merevlemezben?

Indexelés oké de a superfect mellé még minek a lemezben is előre tölteni? :o

az lassabb is mint a ram

# 2 válaszoló az úgy van ahogy írja sorrendbe rakja

ez kissé amúgy gyorsított is de nagyon elenyésző

nincs köze annak perfectes dolognak amit beszélsz!

ez tényleg csak a fájlrendszert optimalizálja!

a boot idő alatti dolog jól hangzik

de nem kell ahhoz win7 egy iobites advanced sytem careban is van ilyen lehetőség

ezt nem boot idő alatt teszi hanem boot után egy windowsos felületen

szépen listázza mit csinál

olyan fájlokkal még nem is nagyon találkoztam :)

de mostmár értem

2014. ápr. 10. 23:51
 9/9 csacsi2 ***** válasza:

3 különböző dologról beszélünk!

amúgy milyen oprendszerről?

1.) A fájlok sorbarendezése mielőtt a lemezre írja (erre példáztam az IFAAS-tot).

2.)Automatikus töredezettségmentesítés

3.) Programok indulásának gyorsítása (prefetch)

Prefetch -nek 4, vistától felfele 5 beállítási lehetősége van.

0 - Kikapcsolja a prefetch szolgáltatást,

1 - Csak a bootolás idejére engedélyezi a prefetch-t,

2 - Csak "alkalmazásindítási" prefetch engedélyezett,

3 - Mind a boot-, mind az alkalmazásindítási prefetch engedélyezett.

4 -Superfetch (továbbfejlesztett prefetch)

Az utóbbi lassú merevlemez esetén lassító tényező!


4)(csak hogy teljes legyen a kép) Boot idő gyorsítás. MFT (Master File Table)

fájlrendszerben tárolt fájlok leírása NTFS fájlrendzerben. Nem lehet futás időben töredezettségmentesíteni!Ez az összes fájl információit tartalmazza. fájl módosulásakor ez is íródik, törléskor törlődik, így töredezik.előfordul, hogy már nem létező fájlokhoz rendelt mft bejegyzések vannak, töredékek (mint a normál töredezettségmentesítéskor a fájltöredékek) ezt a chkdsk javítja)...

Fájlok elérésekor ezt olvassa be először, töredezettsége globális lassulást eredményez!

szóval minden fájlinformáció (méret, létrehozás dátuma, jogosultságok, stb.) ebben tárolódik. Amikor másolunk egy kötetre új rekordok jönnek létre az MFT-ben. Törléskor egy fájlt a hozzá tartozó rekordokat a rendszer megjelöli és újra felhasználja. Ennek következtében az MFT tartalma ugyanúgy széttöredezik, mint a merevlemez állományai és ez lelassítja a fájleléréseket.töredezettség mentesítő programok nem férhetnek hozzá csak ha nem fut az oprendszer. ilyen műveleteket amiket nem lehet oprendszer alatt végrahajtani, boot -időben (boot idő munkálatok) mielőtt az oprendszer betöltődne lehet végrehajtani. Ilyenkor a "program a memóriában kap helye és onnan dolgozik a fájlokkal.


Prefetch használatáról eltérő vélemények vannak, lassú lemezen egyértelműen nem hasznos. elöregedése esetén a program betöltése lassul. Ugyan ez van a lapozófájlal, ha kikapcsoláskor nincs törölve előfordul, hogy már nem létező programok vannak a virtuális memóriában...


Remélem így már éthető volt amit leírtam.

2014. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!