Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux lenne a legjobb?

Melyik linux lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Az kéne, amelyiknek a legjobb a gépigénye a minőséghez képest, jól optimizált, stabil. És lehetőleg fusson rajta a Wine (1-2 játék miatt).

A Kubuntut próbáltam ki pendriveról, de nem vagyok biztos a dolgomban...

Lubuntu, Xubuntu, Mythubuntu, Ubuntu...és még a nem Ubuntun alapuló millióni linux közül nem tudom melyiket kéne választanom.


RAM: 2.5Gb

CPU: Pentium D 2.8Ghz

VGA: 512mb


2014. máj. 4. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

xubuntu vagy mint..

Gnome környezetet használd, Unity és KDE gépigényesebb, a pentium D már nincs a toppon

2014. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:

A Kubuntu az Ubuntuk közül a leggépigényesebb.

Ahogy #1 javasolta, mindenképpen XFCE-vel szerelt Ubuntut (XUbuntu) v. Linux mint-et válassz!

2014. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most végeztem a próbálgatással...

Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Puppy Linux.

Ha sebesség szerint sorba kéne raknom:

1. Puppy Linux

2. Lubuntu

3. Kubuntu

4. Xubuntu


Mindegyiket Pendriveról teszteltem "Live CD"-ként.

A Mint-ről nem találtam CD-s verziót(persze lehet csak nem néztem meg eléggé), így az nem fért volna rá a Pendrive-ra.

Tetszés szerint:

1. Xubuntu

2. Lubuntu

3. Puppy Linux

4. Kubuntu


A Puppy kicsit átláthatatlannak tűnt...de azért megtaláltam mindent, amit kerestem.


A Xubuntu nem tudom miért volt ilyen lassú...lehet csak az USB-s boot miatt? USB creatoros programmal raktam rá mindegyiket a pendriveromra, ha ez számít sebesség szempontjából.


Lehet a tényleges sebességet csak akkor tudom meg ezekkel a linuxokkal kapcsolatban...ha fel is telepítem.

2014. máj. 5. 00:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy teljesen kezdő, esetleg bejön az a fajta egyszerűség, ami a régimódi, xml-mentes, /etc-beli, egyszerű szöveges konfigfájlok szerkesztését jelenti (tehát semmi ubuntus /usr/share mélyén valahol szétszórt alapbeállítások, csak értelmes defaultok kikommentelve, leírással az /etc-beli confban), akkor tegyél egy próbát a manjaro nevű disztróval! Piszok gyors, hozza az Arch összes előnyét és pite telepíteni, meg van grafikus beállítófelület alapdolgokra, vagy hát ahol az a gyorsabb. A csomagkezelője kissé fapados, leginkább akkor jutsz vele valamire, ha tudod, mit keress, de más hátrányát nem találtam. Nekem manjaro-xfce van, egyetlen csomag telepítésével kapott compizt, és brutál.
2014. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet majd teszek vele egy próbát.

Most Xubuntu van fent...de elég lassú, sőt nem is kicsit, és ez mellett még a HDD-m is zakatol, amikor dolgoz valamit...de még majd meglátom.

2014. máj. 5. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
OpenSUSE, jó benne a wine. Szinte mindent vitt, amit eddig próbáltam rajta. De játékokhoz érdemes lesz beszerezned a crossover nevű csodát, az sok plusz libet ad, amivel jobb eredményt érhetsz el futás közben a játékoknál.
2014. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!