Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WINDOWS 7 magyarra frissítés...

WINDOWS 7 magyarra frissítés problem? Telepítettem a win7 angol nyelvű változatát, egy számomra még újabb gépre (AMD ATHLON II) azóta nincs internetkapcsolat! Miért?

Figyelt kérdés

Szeretném magyarítani, de NET nélkül ugye nem tudom letölteni az MS-től nyelvi csomagot. Keveset tudok angolul, sajna. Viszont a régebbi gépemnél nem volt ilyen akadály!!!


Biztos van itt pár fiatal akinek még úgy hasít az esze, hogy segíteni tudna egy öreg fószernek, ugye?


Üdv! :)



2014. máj. 14. 19:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Net nélkül tudtommal nem lehet. Keríts rá netet, és a Control Panel/Windows update menüben le tudod az Optional-ban szedni a magyar nyelvet, utána pedig szintén a control panelben a Regional and language menüben tudod beállítani.
2014. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 P.O.C. ***** válasza:

1. Létezik alapból magyar nyelvű Windows 7 telepítő. Egy plusz kínlódást megúszhattál volna vele. Amúgy csak az Ultimate/Enterprise változatokon lehet nyelvet cserélni.

https://www.youtube.com/watch?v=pk6B7m5mvD8

https://www.youtube.com/watch?v=5XKUBf_lBqM

https://www.youtube.com/watch?v=UIFAMm7Kxn0


2. Valószínűleg nem telepítettél fel semmilyen drivert. Így a hálózati kártyát se. Ezért nincs interneted. Nem szoktunk csak úgy fejjel a falnak ugorni és "ahogy esik úgy püffen" módszerrel rendszert telepíteni. Előtte felmegyünk a hardvergyártó weboldalára és leszedjük a szükséges drivereket.

2014. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
de éppen az a fő gond, hogy nem tudok fellépni az új géppel és a rajta lévő win7-tel netre. :( (Most a tartalék ócska gépemről írogatok, xp-ről) :(
2014. máj. 14. 19:17
 4/22 P.O.C. ***** válasza:
100%

Kreativitás 1-es!

Azon a gépen, amint most a gyakorikerdesek.hu -t böngészed, szépen leszeded az összes szükséges drivert a másik géphez. Pen drive -ra másolod, kiírod lemezre -vagy ahogy akarod- és a másik gépre átmásolva onnan feltelepíted. Ez után lesz interneted, végrehajtod a nyelv módosítást a fenti videók alapján.

Örülsz...

2014. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jó válasz 1-es! :D


Nincs pendrájvom! (csak egy régi ipod shuffle 512-es mp3 fos, arra meg nem fér semmi, csak a szükséges dolgok) Öreg vagyok és csóró! :) Kérdésemet némileg átfogalmazom:


A régi gépemre hogyan lehetséges, hogy mindenféle okosság nélkül felkúszott az angol nyelvű win7, (teljes "gyalulás" után!) és utána NEM SZŰNT MEG a netkapcsolat, és annyit értettem angolul, hogy letöltsem a magyar nyelvi csomagot, windóz ápdéten keresztül??? Azóta is ott hasít egy p4-es gépen!

Most erre az AMD-re is szeretném ugyanezt megoldani. Ennyi a történet. :D

2014. máj. 14. 20:10
 6/22 P.O.C. ***** válasza:
100%

Több százezer, ha nem millió különféle típusú hardver van. A Windows 7 telepítőlemeze ugyebár csak valamivel több mint 3 GB, a 32-bites még annyi sincs. A telepítőlemez tartalmaz pár ezer különféle drivert, de a többiét nem, mivel fizikailag is képtelenség lenne.

Gondolom a régi gépedbe pont olyan elavult hardverek voltak, amit a telepítőlemez szűk illesztőprogram adatiázásba felismert.

Szóval nem azon kellene agyalnod, hogy a P4 -ed hardvereit miért ismerte fel, hanem inkább azon hogy drivereket keress, mondom ezt sokadjára...

Én innen nem látok bele a hardvereid típusába, de ha mondjuk alaplapra integrált hálózati kártyád van, akkor az alaplap honlapján mindent megtalálsz.

Ha nem tudod milyen hardverelemek alkotják azt a gépet, akkor van rengeted program ami feltérképezi. Speccy, AIDA64, SIW, stb.

De ha nincs meg a minimális felszerelésed se hozzá, akkor úgyis teljesen fölöslegesen koptatom itt a klaviatúrámat.

Szerintem bízd rá, egy felkészültebb, hozzáértőbb személyre az ismerőseid közül, aki pár perc alatt elhárítja neked ezt a problémát.

2014. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 P.O.C. ***** válasza:
100%
UI.: Amúgy az 512 MB bőven elég, hogy drivereket másolj rá. Szóval az MP3-adon lévő adatokat ideiglenesen át tudod helyezni valamelyik gépre, és a végeztél a driver -ezéssel, majd szépen visszamásolod, ennyi..
2014. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy miattam "koptatod a klaviatúrádat"!

De legalább segítesz! (?)


Akkor szerinted ezzel mi a tökömet csináljak? Ezt kaptam az AMDII X2-es géphez, hardver-illesztőként. Az ANGOL nyelvű win7 melyik mappájába "installáljam" ?? Mert ez magától nem működik sajna! Nekem most a régi gépem a laptop/tablet, stb, amit eléggé nehézkes itt össze vissza dugogatni, hogy fel tudjak lépni a netre és begyűjtsem az "okosságokat" ! Vágod? Én nem vagyok informatikus....sem. :D Ráadásul a "pendrájvom" totál tele van régi cuccokkal, tehát szinte nincs is már rajta hely.... (perpillanat) :D


[link]

2014. máj. 14. 23:55
 9/22 A kérdező kommentje:

ez lenne a gép:


[link]

2014. máj. 15. 00:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha leszednék egy EVEREST-et és.... na mindegy, a púpom kivan! Bocsika! :D
2014. máj. 15. 01:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!