Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi játéknál borzasztó...

UnnamedPlayer kérdése:

Régi játéknál borzasztó színek, megoldás?

Figyelt kérdés
Windows 7-en az Age of Empires II és a Starcraft is egyaránt vállalhatatlan színekkel lép elő amikor elindítom. Nem tudom mi lehet a probléma de nagyon kellemetlen hogy ezt csinálja mivel régebben még nem volt ilyen problémám. Rengeteg dolgok kipróbáltam mint az explorer.exe leállítási vagy a felbontás átállítása és windows klasszikba tevés még a .exe-nél a tulajdonságokba a kompatibilitási problémák, rendszergazdaként futtatás vagy 256 színben indítás témák letiltása sem oldotta meg a problémát. Lassan már mindent kipróbáltam még a Registry fix-et is vagy Color fixáló programot is. de semmi. DirectX frissítéssel és a 9.0c újratelepítésével is próbálkoztam. Egyéb ötlet?

2014. jún. 14. 14:04
1 2
 1/13 Chruser válasza:
Pedig ha leállítod az explorer.exe-, akkor jónak kell lennie. Lehet, hogy nem jól csináltad. Első lépésben kell leállítani az explorer-t, aztán indítani a játékot. Feladatkezelőben a folyamatoknál, jobb klikk az explorer.exe-n és folyamat leállítása, aztán igenre kattintasz. Ilyenkor el kell tűnnie a tálcának és az ikonoknak az asztalról, valamint a Windows Intézőnek. Ezután elindítod a játékot, mondjuk feladatkezelőből, új feladat, stb, de Total Commanderből egyszerűbb.
2014. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt csináltam amit mondtál. De továbbra is fent áll a probléma.
2014. jún. 22. 14:11
 3/13 Chruser válasza:
Hát, eddig ez mindig segített, de ezek szerint van kivétel. Más ötletem sajnos nincs, szóval csak alap dolgokkal tudok jönni: VGA driver frissítés, anti-vírus, windows épségének ellenőrzése, az említett játékok újratelepítése. Egyébként milyen Win7 van fent?
2014. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Eddig nem csinálta, most egyik nap elővettem és előjött a probléma. Windows 7 Ultimate 64bit
2014. jún. 25. 00:21
 5/13 Chruser válasza:

Nekem is Ultimate-m van, bár 32 bit, de nem hiszem, hogy az lenne a gond.

Írtad, hogy nemrég kezdte el csinálni, nem emlékszel, hogy csináltál-e valami módosítást azelőtt, pl. felraktál valami programot, letöröltél egyet, stb.

Valamint még a csökkentett mód jutott eszembe, hátha abban jól futna, ha ez sem, akkor tényleg nincs több ötletem.

Talán még valamilyen virtuális OP rendszer segíthet, ennek nézz még utána, ha gondolod, van pl. a Microsoftnak is WinXP módja, nem tudom mennyit ér, még sose használtam, szóval csak egy ötlet.

2014. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Chruser válasza:

Közben olvasgattam pár fórumot és találtam pár dolgot, fogalmam sincs, hogy használnak-e, de próbáld meg, ha még nem tetted:

1. Állítsd át a windows témát Windows 7 egyszerűre (jobb-klikk asztalon és Személyre szabás)

2. Nyisd meg azt az ablakot, ahol a felbontást lehet állítani és ne zárd be

3. Így indítsd el a játékot


Egy másik azt írja, hogy állítsd át a felbontást 1024:768-ra és úgy próbáld meg, explorer bezárásával vagy anélkül is.


Vagy találtam egy ilyet is Age of Empires-hez:

[link]


Remélem valamelyik beválik :)

2014. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezeket már próbáltam. A programmal kapcsolatba viszont nem tudom. Újra fogom tenni a gépet, ez biztos megoldja a problémát.
2014. júl. 1. 00:13
 8/13 Crazyhunterkiller válasza:
nekem is volt ilyen problémám, és úgy oldottam meg, hogy csináltam biztonsági mentést és újra telepítettem az SC-t meg az SC-brood war-t és rendesen működött. lehet, hogy nekem azért mert a régi gépemen volt rajta (Win 98) de nekem így sikerült. Remélem nálad jó lesz
2014. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Chruser válasza:
Na, hogy sikerült?
2014. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálam is ez a gond. Fejem tetejére is álltam már, úgy se jó az AoE-ben a szín... Érdekes, h ugyanezen a konfigon és optrendszeren nekem a starcraft hibátlanul fut mindenféle trükk nélkül is..
2014. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!