Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Need for speed Carbon nem...

A Need for speed Carbon nem kompatibilis a gépemmel. Meg lehet ezt valahogy oldani?

Figyelt kérdés

A számítógépemen az összes Need for speed jól működik, kivéve a Carbont, bármelyik változattal próbálkozok, mindig kilép "Az NFSC.exe hibát észlelt, ezért leáll, stb." hibaüzenettel, még a demó változat is.

Patcheltem, crackeltem, de úgy is folyton bezáródik.

Van valakinek ötlete, amivel megoldhatnám, hogy ne lépjen ki a játék (azon kívül, hogy nem használom, újratelepítek vagy új gépet veszek)?

A játék minden esetben mutat egy működési furcsaságot: nincs az irányítás beállításánál hátranézés (pedig tudom, hogy lennie kéne, láttam róla videókat).



2014. jún. 25. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Gép adatok?
2014. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van pixel shader 2.0-ja a videokártyának?
2014. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy profi felhasználó, de ezeket tudom:


Windows XP oprendszer

Kingstom 1 GB DDR RAM

MSI FX5500 VGA

Intel Celeron CPU 3.06 GHZ


Tudom, nem egy ütős cucc, de amire nekem kell, arra elég.

Nem tudom, hogy van-e shader progi a videokarihoz. Meg lehet valahogy nézni vagy le kell szedni?

2014. jún. 25. 15:13
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


ilyen?

2014. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az xp sp3 ?
2014. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindkét utolsó kérdésre igen a válasz.
2014. jún. 25. 16:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Kicsit utánanéztem a Carbon gépigényének és eszerint Shader Model 3.0 is kell a megfelelő működéshez. Tudna valaki infót adni a progiról? Szeretném egy kicsit megismerni, mielőtt leszedem és telepítem, mert nem akarom, hogy hazavágjon valamit a gépen és a még működő progikat se tudjam használni.
2014. jún. 26. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
A shader model 3.0 nem szoftver, hanem hardveres feldolgozó egység a videokártyán. Ezt lehet szoftveresen emulálni (swift shader például), de akkor laggolni fogsz. Szóval, vagy laggolsz, vagy veszel új vgat vagy nem játszol.
2014. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a hiba megoldva az előttem szólónak igaza van egyébként sem bírná a kártya vagy a grafika rovására menne
2014. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor úgy néz ki, a rejtély megoldva: a VGA túl gyenge, hogy folyamatosan vigye a programot és a shaderekkel csak rontanék a helyzeten. Legalább most már tudom, hogy így nem érdemes vele próbálkoznom és nem fogok fölöslegesen bénázni vele.

Végül is ez annyiban megnyugtató, hogy nem rendszerhiba áll fenn, csak egy nagyobb teljesítményű videókarira lenne szükség.

2014. jún. 26. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!