Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GPS vagy EOV koordináta...

GPS vagy EOV koordináta pontokat megjelenítő program?

Figyelt kérdés
Olyan programra vagy hasonlóra lenne szükségem ami ha megadom neki a GPS vagy EOV koordinátapontokat, az megjeleníti őket nekem a térképen. Valaki tudna nekem segíteni?

2014. júl. 7. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen is jó?


[link]


Az EOV-t mondjuk nem ismerem...

2014. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 coopper ***** válasza:

Szia.


A google maps ( [link] ) beirod a keresőbe a GPS koordinátákat és megmutatja.


A zöld nyil a GPS koordináták helye, mig a betükkel jelzett helyek a közelben lévő beazonositott "pontok" neve.


Kép : [link]


EOV (Egységes Országos Vetület) ehhez kell egy konvertáló progi ami átkonvertálja GPS-be : google eov gps transzformáció : [link]


pl egy online : [link]


Program rá : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.. a google térképen hol találom a zöld nyílat?
2014. júl. 7. 13:28
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


A zöld nyilat, csak akkor "kapod" meg, ha beirsz egy GPS koordinátát a keresősávba és nyomsz neki egy entert. A zöld nyil csúcsa, fogja mutatni a beirt GPS koordináta helyét a térképen.


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kempelen válasza:

www.openstreetmap.hu is elfogadja. A keresőmezőbe kell beírni és enter. Két formátumban:


47.355 19.435


vagy


47' 13', 19' 32' 40'


(A fok, perc, másodperc jelek helyén bármit elfogad, azért írtam ide aposztrófokat, mert fokot nehéz írni. EOV-t sajnos konvertálni kell.)

2014. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"fokot nehéz írni"

Alt Gr + 5 és egy szóköz

2014. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pilu08 válasza:

Sokat keresgéltem én is ilyet, ez az oldal eddig a legjobb, és itt egyéb lehetőség is van, konvertálás, megjelenítés térképen, ilyenek...


[link]

2015. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tejinashi ***** válasza:

Engem igazából az érdekelne, hogy mi értelme volt egy külön saját koordinátarendszert létrehozni, miért nem volt jó az, ami sokmillió embernek megfelel, csak pont a magyaroknak nem???


Ráadásul kéne valami képlet, amivel át lehetne azt az eov-t konvertálni rendes hagyományos GPS koordinátára.

2019. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem csak a Magyaroknak "nem" jó a Wgs84-es koordináta rendszer, hanem szinte minden országnak van "saját" koordináta rendszere (sőt nem is csak egy, hanem több is).


Itt tudsz váltogatni az egyes országok "saját" koordináta rendszerei között: [link]


Talán azért van ez igy mert ezeket a "saját" koordináta rendszereket úgy alakitották ki, hogy az ország területe beleférjen a koordinátarendszer pozitiv "területébe" - ami azt jelenit, hogy egy ilyen koordináta rendszerben csak pozitiv számok vannak, úgyanúgy X és Y koordinátának is. Nézz szét a képek között pl. eov : [link]


"Ráadásul kéne valami képlet, amivel át lehetne azt az eov-t konvertálni rendes hagyományos GPS koordinátára."


Ez viszont már egy érdekesebb bővebb téma.

Sima képletet szerintem fogsz találálni a neten, szerintem egy csomó leirásban benne van. Itt a pontosság az ami a gondot okozhatja. Google : képlet eov to gps : [link] ebből pl. egy találat : [link]


Mivel az általános képlet bizonyos területeken nagyon nagy hibával fog dolgozni. (de ez is benne van a leirásokban)


Volt régebben Off-line program is a konvertáláshoz EHT_4.1 néven (2008-as a program, ma már nem találtam a neten). Ez a program tartalmaz egy adatbázist ami kb 1000-1100 darab pontot tartalmaz aminek megvannak a GPS és EOV-s bemért koordinátái is, a fenti adatbázisra támaszkodva, simán lehetett irni konvertáló programot ami viszonylag kis hibahatárral (minél több pont van az adatbázisban és minél egyenletesebben oszlanak el a pontok, annál kisebb lesz a hiba százalék), át tudja váltani a koordinátákat EOV és WGS84 között oda vissza.


Ha esetlegesen kellene a fenti konvertáló program, akkor jelezd, valahol talán még megtalálom (ha jól rémlik akkor kiirtam DVD-re).


Sok sikert. Üdv.

2019. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!