Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 csak 2 perc után...

Windows 7 csak 2 perc után állítja le a gépet. Sok mindent kipróbáltam, nem váltak be. Ötlet, hogy hogyan lehet megoldani, hogy az a 2 perc eltűnjön?

Figyelt kérdés
Szóval, vadi új gép. SSD, Wincsi windows7(32). Ha wincsi nincs bekötve, egyből leáll a gép. Ha be van kötve akkor 2 percet várakozik, mikor megjelenik a "leállítás" felirat és csak utána áll le. Driverek webről leszedve (mindegyik a legfrissebb), AVG free vírusírtó, malwarebytes a kémek ellen. Neten olvastam és ki is próbáltam rengeteg optimalizációs technikát (registry,msconfig,services.msc), de egyik sem vált be. HD Sentinel tesztelte a wincsit tökéletes formában van. Leállítás előtt feladatkezelőben leállítottam a nem kellő folyamatokat, hátha az egyik, de nem. Olvasgattam rengeteg dolgot, de nem találtam magyarázatot a jelenségre. Egyébként az előző gépemmel is ugyan ez a helyzet. Ha kihagytam vmi infót, akkor szóljatok és írom. Biztos vmi program vagy frissítés a ludas, mert a windows telepítés után rendesen működött. Aztán felkerült ugye minden (mert ki az a hülye aki egyesével telepít mindent és minden egyes telepítés után ellenőrzi a gépet) és jött a 2 perc várakozási idő. Szóval ez lenne. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki ebből a kedves (és nem kedves) válaszadók. Ja és még annyit, hogy az energiagazdálkodásnál kiiktattam, hogy ne állítsa le a wincsit ha nincs használatban 20 percig.

2014. júl. 14. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a wincsi?
2014. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

HDD, merevlemez, winchester vagy valakinek wincsi. Bár gyanítom, hogy tudod mi ez, csak nem szoktál hozzá ehhez a fajta tájszóláshoz. :D

Ha vadi új a gép, illene benne lennie legalább 4GB memóriának, ahhoz meg illene 64 bites rendszer.

Mivel sok dolgot kipróbáltál és nincs megoldás, én kezdeném a legelején. A jelenlegi rendszert lementeném (van rá program), aztán újratelepíteném és időt nem kívélve egyesével rakosgatnám fel csak a szükséges driverekt. Valahol csak meg lesz a hiba. Ha megvan, visszaállítanám a régi rendszert és leszedném azt ami miatt történik. Ha meg az elejétől fogva csinálja, akkor nem szoftverben keresendő a hiba.

2014. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először is köszike az eddigieket. Másodszor: 8 GB ram van és a 64 bithez csinálsz nekem 64 bites programokat is? :D Mint írtam, ez a probléma fent állt (és még áll is) az előző gépemnél is ami intel, a jelenlegi meg AMD. Statisztikailag nem valószínű, hogy két különböző dolognál ugyanaz a hiba lépjen fel. Mindenesetre én is tévedhetek, ezért kipróbálom az ötletedet (köszike). Egyébként most, hogy így gondolkozok, valószínű, hogy Chipset driver okozza ezt, elvégre az ő dolga az eszközök kezelése, köztük a merevlemezé is.
2014. júl. 15. 07:37
 4/6 anonim ***** válasza:

A 64 bites rendszernek, amellett, hogy mind a 8 GB memóriát ki tudja használni, az az előnye, hogy mennek rajta a 32 és a 64 bites programok is. :) Ritkán egy program megköveteli, hogy 64 bites rendszerre a program 64 bites verzióját telepítsd, ezt is csak azért mondom, mert 3 éve a 32 bites vírusírtó nem akart felmenni, így a program 64 bites verzióját telepítettem fel. Semmilyen tekintetben nem származott hátrányom abból, hogy 64 bites rendszer van a gépemen. De ha már úgysem haszálsz ki a 32 bites rendszer miatt a 8 GB memóriádból legalább 4 GB-ot, a felesleges memóriát elküldhetnéd nekem. :)

Chipset drivert fel sem kellene tenni, tapasztalataim szerint felesleges. Majdnem mindenhez jó az, amit gyárilag tartalmaz a Windows. SSD-hez is csak indokolt esetben telepíts illesztőprogramot, 99%-ban jó a Windows által telepített.

64 bites rendszert telepíts fel, a telepítés ideje alatt ne legyen csatlakoztatva a HDD. Amint a rendszer felállt, kapcsold ki és csatlakoztasd a merevlemezt. Próbálkozz a leállítással ha jó, akkor ne egyenként, de odafigyelve kezd feltelepíteni az illesztőprogramokat. Hang, videó, lan, wifi ezek amik feltétlen kellenek. Ezután az eszközkezelőben nézd meg a még nem működő eszközöket és csak azokhoz telepíts fel illesztőprogramot.

2014. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na felraktam 64 bites win7-et merevlemez kikötéssel és így most tök jó :) Gondolom az volt akkor a baj, hogy először bekötött merevlemezzel raktam fel a win-t. Szóval köszike szépen az infókat meg mindent. Ami a ramot illeti, egy darab 8 GB modulom van a gépben. (tudom hogy 2db 4 GB-os jobb lett volna de nem tudtam, hogy 1 db modult raknak be, mert ez előre összeállított konfig, de ettől függetlenül nagyon jó) Mégegyszer köszike :)
2014. júl. 17. 22:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Megint előjött a probléma(most jóval több mint 2 perc a leállítás), de meg is oldottam gyorsan. Windows frissítésekkel települt egy driver, név szerint: afatech - streaming media and broadcast devices. A megoldás: eszközkezelő->hang, video- és játékvezérlők->IT9135 BDA Device nevű cuccot le kell tiltani (másoknál talán eltér a név de valami hasonló). Azóta is boldogan élek míg sárkányom nem lesz :D Ha valaki szenved ettől és még nem jött rá a megoldásra, akkor remélem sikerült segítenem ezzel az infóval.
2014. aug. 6. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!