Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok nekem ilyen programot...

Tudnátok nekem ilyen programot ajánlani?

Figyelt kérdés

Érdekelne engem egy olyan képszerkesztő program, amiben a kiindulási pont nem a felbontás megválasztása. Tehát ,,vektrografikusan" lehet megrajzolni a képet, amit aztán tetszőleges felbontásba lehet exportálni.

Sajnos nem tudom jobban elmagyarázni, remélem azért érthető a dolog.


Pl. rajzolok benne egy házat, és utána azt bármilyen felbontásba (és formátumba: jpg, png, gif, stb...) el is menthetem másként (azt hiszem ezt nevezik renderelésnek).



2014. júl. 18. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Corel? :)
2014. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Photoshop

[link]

2014. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

Inkscape, ha ingyenes is megfelel...

[link]

Egyedül az nem stimmel, hogy csak PNG-be (esetleg PDF-be) tudod exportálni, de azt bármelyik nézegetővel (pl. IrfanView, XnView, Faststone) mentheted tetszés szerinti formátumba.

2014. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hatalmas köszönet!!!


Dehogy baj, sőt írnom is kellett volna a kérdésben, mert elsősorban ingyenes érdekelt volna leginkább.


Ki is próbáltam a mai nap ezt az Inkscapet, sok küzdelmes óra elteltével sikerült is összehoznom amit szerettem volna. Amatőr vagyok és most ismerkedem a dolgokkal. A sok formátumot meg csak példaként írtam fel, hogy tiszta legyen miről van szó, a PNG formátum az tökéletes nekem (átlátszóság, veszteségmentesség, stb.)!

2014. júl. 19. 23:27
 5/5 tabaki ***** válasza:

Nahát, csak így tovább... kicsit szokni kell a gondolkodásmódját, de a kezelése nem bonyolult, és a csoportosításokkal, rétegekkel nagyon módszeresen építhetsz fel egészen bonyolult dolgokat is.

Egy-két egyéb ismeret:

Az Inkscape az SVG formátumnak egy saját tájszólását alkalmazza, de a valamivel kevesebbet tudó "sima SVG"-ben elmentett fájljai beolvashatók a profi szoftverekbe is (mint a CorelDraw vagy az Adobe Illustrator), használhatók a Blender 3D-programban, a FontForge betűkészlet-szerkesztőben, és webgrafikaként (ha jól tudom, eredetileg ez volt a célja a formátum kialakításának). Linuxban az SVG-fájlok ikonként is működnek.

A program képes PS illetve EPS formátumba is menteni, ezzel pl. nagyon megkönnyíti a LaTeX szövegformázó rendszer használatát.

Meglepően sok formátumot képes importálni, köztük hagyományos pixelképeket, amelyekre természetesen nem vonatkoznak a vektorgrafika előnyei, de szerkesztési alapként alkalmazhatod, vagy vektorossá alakíthatod őket. Kívánságra a pixelkép csak hivatkozásként olvasódik be, tehát az SVG nem tartalmazza, egyébként meg de...

Érdemes végignézni a tutoriáljait, mert sok olyan fortélyt tartalmaznak, amelyek első blikkre nem nyilvánvalók.

2014. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!