Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 9. 04 unmountolt USB...

Ubuntu 9. 04 unmountolt USB hdd remountolását milyen programmal, vagy paranccsal lehet egyszerűen megoldani?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak húzd ki és dugd vissza, vagy ugyanabba vagy egy másik portba.


Ha nem ok akkor a sudo fdisk -l paranccsal tudod megnézni hogy a gép látja e egyáltalán.


lemezek lekérdezése:

sudo fdisk -l

Az eredményben láthatsz ilyeneket például:

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda2 1 30401 244196001 7 HPFS/NTFS



Csinálnod kell egy mappát ahová mountolni akarsz:

sudo mkdir /media/mappaneve


Mountolás:

sudo -t ntfs-3g mount /dev/sda2 /media/mappaneve


A -t kapcsolónál meg kell adni a fájlrendszer típusát. Az ext2,3,4 típusnál nekem nem mindig kéri. Ha mondjuk ntfs-t akarsz mountolni akkor így kell csinálni.


De ha ubuntu 9,04-ed van és desktop verzió akkor tényleg elég lesz ha csak kihúzod és visszadugod. Automatikusan felismeri. Legalábbis nekem igen.

2010. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért kell parancsból,mert nem a gépnél ülök. Remote access van,így nem tudom kihúzni. Elvileg volna egy menüpont a rendszermenübe,ami az eltávolítható meghajtókkal kapcsolatos,de ott nem találtam,ezért kérdeztem.
2010. jan. 10. 14:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!