Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8.1 milyen?

A Windows 8.1 milyen?

Figyelt kérdés

Van benne start menü ? Jobb mint az XP?

Most még csak két giga ram van a gépemben, de 10-dikén megkapom a fizetést veszek mellé még plusz 1-2giga rammot és váltanék windows xp-ről.

Szeretek játszani ez lenne a legfontossabb hogy ezzel váltással ne legyen kevesebb fps-em semmenyivel.Nem új gép sőt!

2x 2.8ghz cpu

2gb ram

nvidia 9400gt sm4.0

Az xp ugye csak dx9-et támogat maximum. Ha win8.1 már dx10-et is kihajta azzal romlani fog az fps vagy ugyan úgy fog futni mint dx9-en?



2014. aug. 18. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

1. Mindenképpen lassabb lesz, mint az XP. Mivel egy újabb, nagyobb erőforrásigényű operációs rendszerről vna szó.


2. Start menü: olyan, mint az XP-ben nincs benne gyárilag. Van a modern UI-s Kezdőképernyő, illetve a jobb klikkes "Start menü". Az utóbbihoz jobb egérgombbal kell kattintani a Start gomb helyére, és egy szokásos helyi menüben jelennek meg bizonyos lehetőségek (kikapcsolás, vezérlőpult, stb.).


3. Az FPS szerintem biztosan alacsonyabb lesz az 1.-ben leírtak miatt.


4. Kompatibilitás: nem biztos, hogy (tökéletesen) működni fog a gépeddel a Windows 8.1. Lehet, hogy el sem indul. Lehet, hogy drivereket nehéz lesz találni. De lehet, hogy minden jó lesz.

2014. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jobb, biztonságosabb, gYors. Viszont én a felülete miatt nem szeretem, mert teljesen érintőképernyőre tervezték és szerintem ha elkészítenek egy rendszert, akkor csináljanak belőle érintős és asztali/notebook verziót, amit nem érintőképernyős eszközökre alakítottak. De ha valakinek érintőképernyős monitora van, akkor jól jöhet, viszont szerintem asztali gépekre teljesen fölösleges, hiszen ott az egér és a billentyű. Meg nem hiszem hogy olyan sokan nyomogatnák a kijelzőt, ha neteznek, játszanak, stb [kényelmetlen és ostobaság]. De ez csak az én véleményem, személyes tapasztalatok és sokak véleménye alapján. A játékok futnak rajta gond nélkül a konfigodon, ha - mint írtad - kibővíted a ramot. 4GB azért nem ártana, akkor játékok terén sem lenne probléma. A legújabb directX pedig jobb megjelenítést ad, de a játékteljesítmény akkor lesz jobb Windows 8.1 alatt, ha tényleg "felturbózod" a gépedet :)
2014. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vistáttól felfelé ugyan úgy kompatibilisek a driverek 8.1-re is. Szóval driverrel lenne a legkevesebb gondom.


Hát ez a 8.1 start menü akkor nem az estem. A metrot nagyon utálom minden windowson és minden elektronikus eszközön.


Nagyobb gépigénye van mint a vista/7-nek? Lassabban menne ezzen a gépen mint a régebbi windows-zok? Mert ugyanis ezek mind itt csücsűlnek a fiókban eredeti ® lemezen. Még erre a gépre nem raktam fel őket, csak egy pentium 4-est használtam velük.

2014. aug. 18. 12:36
 4/11 A kérdező kommentje:

" A legújabb directX pedig jobb

megjelenítést ad, de a játékteljesítmény akkor lesz jobb Windows 8.1 alatt, ha

tényleg "felturbózod" a gépedet :)"

Hát pont a videókártya az amit nem mostanában akarok cserélni. :D Még procit is akarok cserélni rammal együtt. Duppla annyi cahe, jobb gyártástechnológia és egy kicsivel nagyobb órajel miatt. :)

2014. aug. 18. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából ugyanannyi a gépigénye, mint a Windows 7-nek. A Vistát nem ismerem.

Viszont gyorsabban indul, mint a 7.

Én december óta használom notebookon, és azt kell, hogy mondjam, hogy néha meg tud őrjíteni. De a metros felületet szerencsére 80-90%-ban el tudom kerülni. Egy átlagos napon talán a 100% is megvan...

Attól eltekintve szerintem egy Windows 7.1-gyel vagy 7.2-vel van dolgunk valójában.


Mi szokott felidegesíteni?

- A Start menü nekem is hiányzott, de minimális Kezdőképernyős bohóckodással és az Asztallal ki tudom váltani. + persze az idegeskedés :)

- Néhány beállítás elég rendesen el van dugva, vagy csak én nem találom. Ezt tovább is sikerült bonyolítani: néhány helyen elég durva lett a magyar fordítás...


De mint fentebb írtam (#1), az XP-nél mindkettő lassab. És a Vista is, nem használtam, de ez biztos.


Játékok: Windows 7-en is találtam olyat, ami nem ment, XP-n igen (Star Wars: Knights of the Old Republic 1-2). Nem próbáltam ki, de valószínűleg Windows 8-on sem menne.

De egyébként nem találtam még olyan játékot, ami azért nem ment volna, mert Windows 8-om van.

2014. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt mindenki a Metro felület meg a Start menü miatt kesereg. Ezt egyszerűen nem tudom megérteni, mert olyan start menüt tudsz magadnak készíteni, amilyet eddig megszoktál. Ebből a három változatból lehet választani: [link]

Az én Start menüm így néz ki: [link]

Ezzel a programmal lehet csinálni (ingyenes):

Classic Shell: [link]

A magyar nyelvi fájlt innen lehet hozzá letölteni:

Nyelvi fájl: [link]

És én a Metro felülettel egyáltalán nem találkozom, mert itt ki lehet kapcsolni: [link]

2014. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, az egyik linket eltévesztettem.

Classic Shell: [link]

2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A win7 is egy aeros dx11-es vista végűlis. :)

Játékokról inkább az érdekelne meiken megy jobban vagy úgy mint az xp-n.


Nekem eddig minden windows ui-ja tetszett. Az xp és a vista is. Nagyon sok újjítás lett a vista ui-jában. Aztán a windows 7 csak annyiban különbözik hogy telejesen átlátszó lett minden. :) 8 ban meg nem tudtak már újat felmutattni. A metro meg tényleg rossz. 8-at ismerem valamennyire és abban sokat lehet találkozni a metroval. Ez a metro tényleg érintőképernyőre lett kitalálva. De még windows pohe-on is rosszúl nézz ki és gagyi. Ha már nekem kell a windows ui-át csinosítgatni mert redmondban nem találták el az emberek 90%-ának a tetszését akkor inkább használok windows 7-et vagy vistát win8 témával metro nélkűl. Ami aerózik is és normális alap start menü is van. Az a 4sec tovább tőltés meg nem zavar.

8/8.1-et hanyagolom inkább. A mostani dilemám a vista vagy windows 7 lesz. Utánna nézek vajon meiken mennek jobban a játékok. :)

2014. aug. 18. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem csak kinézetet hoztak be a windwos 7 be vistaáról...
2014. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen meg a uac kevésbbé lett agresszív a hetesben. :)
2014. aug. 18. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!