Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Emberek. Kinek van még Windows...

Emberek. Kinek van még Windows XP-je?

Figyelt kérdés
Bár a támogatása már több, mint 4 hónapja lejárt, még több laptopon láttam (munkához), hogy még a nyugdíjas XP van fönt, de nem is voltak komoly gépezetek. Van akit nem érdekel ez a támogatás és inkább marad az XP-nél, mint hogy felrakja a Windows 7-et?

2014. aug. 23. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Láttam én sok gépet még win xp-vel :D
2014. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:

Olyan helyeken ahol nem a királyság a lényeg, hanem drágább rendszerek működtetése sok XP megy még.

Ha semmilyen érv nincs a lecserélésére, akkor semmi értelme lecserélni. Főleg ha sok van. Az drága, időigényes lenne és rengeteg problémát okozhatna.


Továbbá vannak olyan programok, amik nem működnek Win7 Win8 rendszeren. Ott is XP a megfelelő rendszer ha addig is azon futott...

2014. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha van normális vírusírtó és tűzfal a gépen, akkor probléma nem lehet.
2014. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
Mi köze van a vírus irtónak ahhoz hogy XP van-e a gépen vagy Win7?
2014. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
engem nem érdekel hogy lejárt. még marad az XP egy jó ideig.
2014. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rengetegen haszálják, ugyanis kényelmes, megszokott és a félelem-propaganda uszításával ellentétben remekül működik.
2014. aug. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van kettő (és egy fél) asztali számítógépem Windows XP-vel.

És van még egy viszonylag új gép, amin már a Windows 8.1 van telepítve.


És "munkához" maradnak is így, Windows XP-vel.

Ha eddig működött rajtuk például a kedvenc zeneszerkesztő vagy képszerkesztő programom, akkor mit variáljak a támogatással?

2014. aug. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kb. két éve küldtem nyugdíjba, és azóta nem beszélünk :-) Gépcsere volt, az XP-t felküzdeni értelmetlen lett volna rá.
2014. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4

A támogatottság miatt. Mivel már lejárt, nem jönnek biztonsági frissítések. Ezt azzal lehet kiküszöbölni, hogy megfelelő vírusírtó van a gépen.

2014. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

#9

Igen, de van más mód is. A tűzfal valóban fontos, de vírusvédelem nélkül is el lehet lenni akkor is ha nincs frissítés.

Én pl. nem használok vírusvédelmi szoftvert, eddig nem volt látható káros következménye.

2014. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!