Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy teljesen "szűz" gépnél...

Egy teljesen "szűz" gépnél hogyan kell kezdeni a telepítést, a partíciókra bontást, a másik meghajtó formázását?

Figyelt kérdés
Már többször tettem újra a windowst, de teljesen az elejétől még sosem kezdtem.

2014. aug. 26. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Beállítod a BIOS-ban, hogy a CD/DVD meghajtóról boot-oljon, vagy USB-ről... ...ha nem lenne beállítva a prioritási sorrend...


Majd beleteszel egy telepítőlemezt, ami arra kér, hogy nyomj le egy billentyűt a telepítéshez, ezekután meg csak el kell olvasnod ami ki van írva a képernyőre, és azt követned... :-)

2014. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! És ha simán FreeDos van rajta, akkor hogy állítom a bootolást? Bocs, ha hülye kérdés, csak soha nem láttam még olyan gépet!

Mindig a C-t raktam újra!

Emlékeim szerint valahogy úgy csináltam egyszer a partíciókat, mikor totál újratelepítettem, hogy megadtam a C méretét, felment a windows és mikor kész, azon belül formatáltam a d-t...vagy ez hülyeség?

2014. aug. 26. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még annyit hozzátennék,hogy amikor telepíted, figyelj arra,hogy az egyéni telepítést válaszd(win7), 8-nál nem tudom hogy hívják,de ott is van ez. Ott hozd létre a partíciót a rendszer számára(+ magának egy pár szász megásat még létrehoz.)

Aztán majd amikor kész a telepítés( win , C meghajtó),utána már az adatpartíciót (D meghajtó) rendszer alól megtudod formázni.

2014. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a freedos állapítja meg,hogy milyen a bootolás.


Milyen az alaplapod ? Ha megvan a könyve esetleg, akkor ott leírja. ( Nálam például a Delete = BIOS setup, a F12 = Boot menü)

2014. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
Telepítés közben ne csak ész nélkül okézgass, biztos, hogy van egy olyan része, amelynél beállíthatod és formattálhatod a partíciókat. Ha bizonytalan vagy benne, hogy mit kellene ott csinálnod, igen, működik az a módszer is, hogy egyetlen megfelelő méretű partíciót csinálsz a rendszernek, a vinyó többi részével meg már csak telepítés után, a Windowsból foglalkozol, kényelmes grafikus felületen -- bár az se lenne agypukkasztó intellektuális terhelés, ha előre megismerkednél a szükséges 3-4 fogalommal, és akkor meg egyszerűen csak tudnád a teendőket.
2014. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!