Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor jelenik meg az oculus...

Mikor jelenik meg az oculus rift végleges változata?

Figyelt kérdés
és mekkora annak a gépigénye és kb mennyibe kerül?

2014. szept. 7. 18:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kösz a javaslatot! Mindenképpen várok vele! Addig is lesz időm gyűjteni a pénzemet, hogy vegyek egy csúcs szuper VGA-t, lehet hogy a gépem az integrált VGA miatt nem vinné el a rift-et, meg talán egy kis memória bővítés kéne(úgy 2 GB DDR3-as). Jelenleg 1X2GB DDR3 RAM-om van.
2014. szept. 21. 15:26
 12/23 anonim ***** válasza:
Van egy direkt oculusra és társaira fejlesztett kártya, 100 150ezer lesz az ára. A theVR.hu-n ki van írva egy hír erről. A lényeg hogy azzal a videókártyával lényegében nincs gépigénye a VR szemüvegnek :)
2014. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom a kártya és maga a rift az összesen kb 260 ezer forint lesz(ami nem olcsó mulatság)!
2014. szept. 21. 17:47
 14/23 Zsolti2000 válasza:

A végleges változatát 2015 2. felére igérik, de a dk3-nak sokkal nagyobb gépigénye lesz mint a dk2, dk1-nek.

Mert ugye fullHD-s lesz mint a dk2, na meg persze side by side 3D-t is le kell renderelnie a videókártyának, ami eléggé nagy.

2014. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ez nem magyarázza miért kéne nagyobbnak lennie a gépigénynek. Most is ezt teszi az oculus. Na meg az Nvidia VR kártyák, asszem már a piacon vannak.
2014. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Szóval ez a készülék csak az anyuci apuci álltal pénzelt gyerekeknek lesz elérhető, meg azoknak akik fő állásban dolgoznak havi 200-260 ezer forintért.
2015. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ember. A készítők is azon dolgoznak hogy minél olcsóbb legyen, anno kickstarteren, a tömeg pénzéből indultak be. Azt várod hogy a kísérleti technológiát 500 forintért megkapod a piacon?
2015. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Az lesz, hogy majd 85-90 ezer forintért meg veheted és szerintem most szemtelenűl alacsony árat mondtam. De ehhez kell még egy számítógép, és nem is akár milyen. Akinek nincs erős gépe hozzá először pofára esik majd megint lehet kiabálni "ANYAAA, APAAA VEGYETEK NEKEM ÚJ GÉPEEET" és holnapra már a valaga alatt is van a 250-300 ezer forintos gép. Akinek meg nincs ott anyuci apuci, az meg gürizhet hónapokat érte. Ez nem is egy olyan dolog, amit egy átlagos embernek meg lehet venni. Nem véletelnül videósoknál látni szinte, akiknek dől a lé a youtubbol. Mert ha tényleg olyan műszaki cikk lenne, amit akár egy átlag ember is megvehetne, akkor nem csak 1-2 videós lenne. Meg 1080p 60 fp re ha képes a gép, akkor nem lesz gond? Úr isten! 24-25 fpstől felfelé már szaggatás entes mozgóképet látunk, meg mindek egy 7" képernyőre akkora felbontás???? Ennek is csak a marketing a lényege, beleraknak kismilió olyan nagyon drága dolgot, amitől majd mégdrágább lesz. Mert nehogy azt higgyétek, hogy a végleges verzió olcsóbb lesz mint az eddigiek. Fejlettebb, könynebb, kifinomultabb, pénz pénz pénz. csak etetik a népet h olcsóbb lesz de a fejlettebb technika mindig drágább. az xperia z4 sem lett olcsóbb mert könynebb vékonyabb és okosabb, haggyuk már ezt a buta logikát.
2015. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szánni való a hozzáállásod.


1. dől a lé a youtubból. EMBER. Ha a youtube közösség tagja lennél legalább tudnád miről beszélsz. Egy nézettségért fél forint is alig jár ha ki van kapcsolva az adblock.


2. Minek egy 7"os monitorra ekkora felbontás. EMBER, MEGINT. A dk2-ben full hd felbontás van és látod a pixeleket. Ez teljesen a szemed előtt van és a legkissebb hibát is meglátod. De mielőtt amiatt is sirnál hogy titokban meg akarnak minket vakítani, megvigasztallak hogy nem, ez a fajta monitor nem káros a szemnek.


3. pénz pénz pénz. Tipikus magyar. Mindenhol a lehúzást látod meg a pénzt. Azt sem tudod mi a fenét beszélsz. Dobj nekem össze egy side by side 3d szemüveget ami a gép helyett állítja elő a 3d-t, profi giroszkóp van benne, vezeték nélküli, csúcs minőségű monitor van benne és minimális a késés, valamint a kezed mozgását is le tudja követni. Ilyen lesz a végleges, állítólag. És ezt is 100ezer alatt akarják eladni valamint azt tervezik hogy egy napon ingyenessé teszik a készüléket. A tervrajzokat már le lehet tölteni 3d nyomatókra ésatöbbi. Ők nem az üzlet miatt csinálják, hanem mert ez az álmuk. Ne legyél már ennyire zsugori és szűklátókörű...

2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

100ezer ft alatt?? Ember.. XD majd hogy nem csúcs technológiáról beszéltél. Manapság már egy agyonreklámozott xaros telefon sincs 150 alatt (a jobbak) nem hogy még egy olyan készülék ami elvisz a virtuális világba. Jázusom gondolkodjunk már egy picit. Tele lesz csúcs technikával. Szerintem tuti nem lesz 150-200 ezer alatt.

Az,hogy még ingyen legyártanának ilyen csúcs gépet? Ö.. Ez hasraütés szerűen írtad, vagy véletlen? Hány olyan csúcsminősěü szórakoztatóeszközt láttál már, ami ingyenes? XD te nagyon alábecsülöd. Te annyira pofára fogsz esni mimor megjelenik. Egy átlagos embernek majd hónapokat kell spórolni, hogy ki tudja majd fizetni. Jó, kivételek a főállasu, jól fizetett magas posztu emberkék, és az anyuci apuci szeme fénye gyerekek. Én már most el kezdtem gyűjteni rá. Jelenleg 75ezernél járok. Az év második felere mondják aazt hogy kijön de ez biztos tolódik, szóval a megjelenésre se tudom összegyűjteni az árát. 250 ha meglesz férre téve esetleg, akkor nyugidt leszek, mert 75-100 vagy 120 ezer forintal, szerintem majd megvehetem róla a pántot. Meg ha nem is lesz annyira drág (de mivel csúcs szuper, meg high rajta minden) kell is egy erős gép mellé. Mert a mostani ugyan jó, de nem eléggé. FullHD videót nem tudok nézni, mert szaggat, szóval egy fullhd+képernyő nem kis kihívás lesz. Oda már erős gép kell. Én az ets2 akarnám használni vele, de a gép most is alig viszi. Szóval ide gép tuning is kell, hogy menjen majd a készülék, csak hát nem vagyok agysebész, rakétamérnök, tűzoltó,hogy havi 2-3 aranyrudat keressek.

Szóval ne álmodozzunk itt arról,hogy zsebből ki lehet majd fizetni, meg hogy majd osztogatják mint a milka kostolót a tacskóban, ez mekkora hülyeség. Nem lesz olcsó készülék! Az eddigiek, mármi.t a fejlesztői változatok technikai és árt tekintve, mivel a következő sokkal fejlettebb lesz, értelem szerűen sokkal drágább.

Milyen jó lenne már, ha úgy menne ahogy te mondod.

Galaxy s6 50ezer forint

Galaxy s7 30ezer forint

Galaxy s8 ingyen

Azért olcsobb, mert fejlettebb a technikája, könnyebb, kifinomúltabb? Xdddddd

Az nem azt jelenti, hogy olcsó, hanem drága!!

2015. febr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!