Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell kiírni dvd-re...

Hogyan kell kiírni dvd-re operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Üdv! Újra szeretném rakni a gépem, le is szedtem egy Windows 7 Ultimatet,ami nekem itt most 2 fájl,egy iso, 2,97 GB,és egy .nfo 1,3kb. Nos,sosem másoltam még rendszert DVD-re,szóval azt szeretném megtudni,hogy egyszerűen úgy másoljam rá a DVD-re mint bármi mást,pl zenét,játékot? Szóval húzzam át a DVD-re,jobbklikk, írás ,kiírja a gép a lemezre a rendszert és telepíthetem is azután? Meg egyáltalán mit másoljak rá a DVD-re? Az ISO-t és a .nfo-t is,vagy csak az ISO-t?

2014. szept. 13. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez nem így megy, először kell egy cd/dvd író program én nero-t szoktam használni, aztán azon belül nem magát az iso-t írod ki, hanem azt adod meg hogy abból másolja fel az adatokat, mi az más néven lemez képfájl
2014. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Daemon tools-ba bedobod iso fájlt, ashampoo-val, dvd másolása, kiválasztod daemon tools által kreált :D meghajtót, tölt, aztán írhatod is ki :)
2014. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
Jobbulást a rendszergazdának! Szomorú ha egy cégnél oprendszert kell telepíteni és lebetegszik az illetékes!
2014. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos még véletlenül se csináld azt, amit a #2 hozzászóló tanácsolt, mert abból bootolható DVD az életben nem lesz.

Nero Burning Rom programmal: klikk a menü sorban a 'CD/DVD író' menüpontra >>> klikk a 'CD-kép felírás' opcióra >>> jön egy tallózó ablak, ahol betallózod az ISO fájlt >>> beállítod az írási sebességet, aztán klikk a 'DVD írás' gombra.

2014. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És az nfo fájlt hadjam ki?
2014. szept. 13. 21:53
 6/12 Tengor ***** válasza:

#4, nincs igazad. #2 jól leírta.

Én jobban félnék (a kérdező helyében), hogy a kérdező szaknemértelmének köszönhetően nem lesz működő gép...

2014. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb mód számodra azt hiszem az, ha letöltesz egy ilyet:

[link]

A használata rém egyszerű, szóval nem lesz vele gondod! Tökéletesen működik :)

2014. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az nfo fájllal nem kell semmit csinálni, az valamilyen információt tartalmaz. Total Commanderben F3-mal megnyithatod és elolvashatod, de egy sima szövegszerkesztővel (Notepad) is meg tudod nyitni.
2014. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, minden oprendszert eddig így írtam ki, és mind működött :)
2014. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, sosem volt dolgom Ashampoo CD/DVD író programmal, ezért azt gondoltam, hogy csak simán átmásolja az adatokat. Ezek szerint az Ashampoo másoló opciója ugyanúgy működik, mint a Nero CD-kép író opciója.
2014. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!