Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom csokkenteni a...

Hogy tudom csokkenteni a kepek felbontasat windows 8-on?

Figyelt kérdés
A fenykepezogep 7mb-os kepeket lott, De keves a hely, jobb lenne leredukalni 3mb-ra

2014. okt. 2. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Konvertáld át GIF-be, vagy csökkentsd a képek méretét.
2014. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

"Konvertáld át GIF-be"


De csak akkor, ha használhatatlanná akarod barmolni (több millió helyett 256 színűvé). Választhatod, hogy valóban lecsökkented a képek felbontását, de ronthatsz valamennyit a képek minőségén is, JPG-tömörítéskor néhány százalékos, jóformán észrevehetetlen rontás már elég lehet a fájlméret felezésére. Ezt elvégezheted pl. IrfanView-val -- ha már jól belőtted a teendőket, akár fájlok tömegén is (a Fájl > Csoportos konvertálás és átnevezés menüpontot tanulmányozd). A régi képeket mindenesetre csak akkor töröld, ha az újakkal elégedett vagy.

Mellesleg én a helyedben azért DVD-re menteném az eredeti méretű képeket.

2014. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem meg jó nagy képeket csinál a fényképeződ ( pl 2000x3500 pixeleseket) azt emiatt a legócskább kép is 7 megás lesz,

-ha pl lehúznád 600x800-ra őket,mindjárt sokkal kisebbek lennének,

2014. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"-ha pl lehúznád 600x800-ra őket,mindjárt sokkal kisebbek lennének"


Lehet, hogy neked nem tűnt fel, de 2014 van, nem '94. Nem körömpiszoknyi monitorokon nézzük az információt... Valami programmal tömörít egy kicsit rajtuk, már az is bőven elég. Aztán archiválja valamire és meg van oldva.

2014. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Irfanview alkalmas csoportos konvertálásra
2014. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ACDsee Pro is alkalmas a tömeges konvertálásra, és még a szemed sem folyik ki közben :D
2014. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
@12:38: ???
2014. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!