Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok MSDN Windows 7...

Ga-Te kérdése:

Hogyan tudok MSDN Windows 7 legális szoftvert vásárolni? Valaki esetleg ha tudja hogyan megy ennek a pontos menete az legyen olyan kedves és írja le nekem!

Figyelt kérdés
Addig eljutottam hogy felmentem az [link] oldalra, regisztráltam de mikor kiválasztom a termék típust (Win7 Home Premium x64 Hun SP1) az utána lévő oldalon van egy olyan mező, hogy "Subscriber ID". Nem igazán igazodok el az egészen viszont szükségem lenne egy legális windows 7-esre természetesen fizetek érte meg minden csak valaki segítsen!

2014. okt. 6. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Tessék, vedd meg innen:

[link]

2014. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak akkor elő kell fizetned, ami havi több ezer forint. Bővebb infót a Microsoft Magyarország Kft. adhat a 06-1-437-2800 -es számon.


Viszont ha csak 1 gépre kell legális win, akkor jobban jársz ha megveszed a boltba sima telepítő lemezen, mint ahogy az első hozzászóló is javasolja.


Ezek a Microsoft partner programok, mint az MSDN is, igazából csak cégeknek éri meg.

2014. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen néztem az OEM verziót és valószínűleg akkor ez lesz a leg célravezetőbb megoldás. A Microsoft ügyfélszolgálatot már próbáltam amúgy. Egyet ér a nullával mert semmire nem tudnak választ adni csak átirányítanak valamilyen viszont eladóhoz. Az MSDN-ről meg nem tudnak nyilatkozni mert nem hozzájuk tartozik. Köszönöm amúgy a kielégítő válaszokat. Viszont lenne még kérdésem. Hallottam, hogy ha eredeti Win7-et vásárolsz ugye azt regisztrálni ill. aktiválni kell. Ám ha ne adj isten alaplapot kell cserélned akkor buktad a szoftvert is mert csak egyszer lehet aktiválni egy alaplaphoz? Igaz ez ? Nem kizárt, hogy a jövőben alaplapot cserélek, gyakran fejlesztgetem a PC-t és nem szeretném újra megvenni a Win7-et, 8-at meg főleg. Ezt megkérdeztem amúgy az ügyfélszolgálaton is és ők azt válaszolták, hogy igen sajnos újat kell vennem. Valahogy nem tudok hinni nekik mert 1: nem tűnt valami túl jártasnak a témában az ügyfélszolis, 2: Persze hogy nekik nem érdekük, hogy egy szoftvert használj évekig ha paraszt vakítva vehetsz többet is.
2014. okt. 6. 13:34
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha meghibásodás van és ezt igazolni tudod, elvileg akkor le tudják venni ezt a korlátot.

Én azt tapasztaltam, hogy ha a netes aktiválás emiatt meghiúsul a telefonos működni szokott.

Ha előre tudod, hogy fejlesztgetni fogsz, akkor érdemes dobozos licencet venni. Ott nincs ez a korlát.

[link]

2014. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az OEM-nek az a lényege, hogy hardverhaz kötött, tehát másik gépre újból meg kell venni. Ha garanciaidőn belül romlik el a gép, és cserélik, általában a kereskedő megoldja neked (a Microsoft nem, őt nem érdekli), ha akarja.


Az MSDN verziók csak fejlesztésre, tesztelésre és demózásra használhatók, mindennapos egyéb használatra nem (és ez benne is van a szerződésben), tehát ez nem helyettesíti az asztali gépeden a boltban vásárolható rendszert (bár azzal teljesen egyenértékű). Ilyet akkor érdemes venni, ha Windows fejlesztő vagy, és olyan rendszereken is szeretnéd tesztelni a saját szoftveredet, vagy rendszeredet, amihez egyébként nem, vagy marha drágán jutsz hozzá (pl. szerver verziók).

2014. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos akkor ha OEM verziót veszek azt csak egyszer tudom aktiválni a BOX-ost pedig akárhányszor ?
2014. okt. 6. 19:18
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Igen.
2014. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek. Annyit még szeretnék tudni, hogy ránézésre honnan tudom meg hogy egy adott Win 7 az OEM vagy FPP? Nézegettem használtan pl olx-en és van ahol csak kép van de nem igazán írja meg nem is nagyon tudja hogy milyen csak annyit tud hogy kapta és soha nem volt telepítve hogy milyen verzió ? Ami pl. 2 dvd-s tehát van egy 32 bites meg egy 64 bites lemez az lehet OEM meg FPP is ?
2014. okt. 9. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!