Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyiben más egy MAC OS egy...

Mennyiben más egy MAC OS egy Windowshoz képest?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkozom, hogy kipróbáljam milyen egy mac, viszont nagyon félek az OS használatától mivel mindig is windowson mozogtam. Nehéz átszokni? Mik a legszembetűnőbb különbségek? Előnyök,hátrányok stb.
2014. okt. 17. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A Mac OSX alapvetoen egy Unix, az Apple sajat grafikus feluletevel nyakonontve. Egyszeru kezelhetoseg, minden szines-szagos-szelesvasznu, latvanyos asztalkezelo rendszer.


Ellenben jol vigyazz, mit akarsz, mert semmilyen Windows-os program, jatek, stb. nem fog elindulni a Mac-en. Ha vannak megvasarolt programjaid, azokat ujra meg kell venned. A jatekok jo resze egyaltalan nem letezik Mac-re.


Ja igen, es az arcedulat szorozd meg kb. 3-mal egy azonos teljesitmenyu PC-hez kepest.

2014. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon más - minden tekintetben. Ha nem vagy nagy játékos és csak használni akarod a gépet (nem akarsz vacakolni beállításokkal, azzal, hogy most éppen miért lassú, stb.) akkor nyugodtan válts Mac-re.
2014. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az tény hogy Unix alapú de demmi köze nincs már a linuxhoz.
2014. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> "Az tény hogy Unix alapú de demmi köze nincs már a linuxhoz."


Ki beszélt Linuxról? Linux!=Unix

2014. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ki beszélt Linuxról? Linux!=Unix"

De aki nem tudja hogy mi az az unix az lehet ugy gondolja hogy linux. És a windows felhasználók körében akit kérdeztem szinte mindenki úgy imserte a linuxot mint egy "Dos szerű" konzolos valami.

Tehát azért írtam hogy ne gondolja úgy hogy mac en terminált kell használnia egy felhasználónak.

2014. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

'És a windows felhasználók körében akit kérdeztem '


Na ezert nem olyanokat kell kerdezni, akik eletukben nem lattak mas oprendszert windowson kivul. A linux nagyon regen nem 'konzolos' meg 'terminalos'. Sokkal, de sokkal kesobb lett, mint a unix (tobb mint 20 evvel!), es alapvetoen PC-re lett tervezve, hogy a 'kisember' is hozzajusson. A unix csak az igazan parancssoros, nemelyikhez a mai napig nincs is grafikus felulet. Ne keverjuk kerem a szezont a fazonnal, a Mac OS alatt most is egy BSD unix van, csak a grafikus feluletet meg az amugy maximalisan egymashoz valogatott, emiatt csak azonosra cserelheto alkatreszek meghajtoit hegesztettek hozza.

2014. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!